Tesk Faizsiz Kredi Limitinin Artmasını Talep Ediyor

Tesk Faizsiz Kredi Limitinin Artmasını Talep Ediyor

Türkiye esnaf ve sanatkarları konfederasyonu (tesk) genel başkanı Bendevi Palandöken, kaybolmaya yüz tutan meslek grupları ile 1 senelik ustalık belgesi olan genç girişimcilere verilen faizsiz kredilerin limitinin artırılması icap ettiğini belirtti.

Palandöken, yapmış olduğu açıklamasında, kaybolmaya yüz tutmuş mesleklerde faaliyet yayınlayan esnafa verilen sıfır faizli kredi desteğinin 2018’de de devam edeceğini anımsattı.

Faizsiz kredi desteğinde minimum 3 sene olan ustalık belgesi şartının, 2018’den itibaren 1 yıl olarak uygulanacağına işaret eden palandöken, söz mevzusu sonucun genç girişimcilere yeni imkanlar sağlarken kaybolmaya yüz tutmuş mesleklerin ayakta kalmaları için de bir fırsat oluşturduğuna dikkati çekti.

Sıfır faizli kredilerle girişimci esnafın desteklenmesinin ülke ekonomisine büyük katkı sağlayacağını vurgulayan palandöken, şunları kaydetti:

“kaybolmaya yüz tutan meslek gruplarına ve 1 yıllık ustalık belgesi olan genç girişimcilere verilen faizsiz kredilerin limiti kesinlikle artırılmalı. 2015 yılından bu yana devam eden sıfır faizli kredi desteklerinin limitleri günümüz ekonomik şartlarına nazaran yine güncellenerek 30 bin liradan 50 bin liraya çıkarılmalı. Esnaf ve sanatkarın sıfır faizli kredilere yetişmesinın önündeki bütün engeller kaldırılmalı. 2018’de verilecek sıfır faizli ve daha yüksek limitli krediler yardımıyla hem girişimci esnaf sayımız artacak bununla beraber kaybolmaya yüz tutan meslek kolları canlanmış olacak.”

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
faizsiz kredi tesk

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM