1 milyar € değerinde yeni tesis planları

1 milyar € değerinde yeni tesis planları

Konaklama hizmetleri ile satışa veya kullanıma hazır rezidansları birleştiren turizm kompleksi konaklama tesislerinin geliştirilmesine yönelik yatırımlar, Yunanistan genelinde artıyor ve bu yıl inşaatına başlanacak üç proje yaklaşık 1 milyar avroya ulaşacak.

Pandeminin sona ermesi ve önümüzdeki yıllarda ülke turizmine yönelik olumlu tahminler, giderek daha fazla yatırımcıyı projelerine başlama prosedürlerini hızlandırmaya itiyor.

İsrailli gayrimenkul yatırımcısı Vitaly Borisov’a ait Mirum Hellas’ın önümüzdeki iki ay içinde Elounda Hills projesine başlaması bekleniyor. Bu yatırımın 500 milyon €’yu aşması bekleniyor ve doğu Girit’teki Elounda’da toplam 950.000 metrekarelik bir alanın geliştirilmesiyle ilgili. Proje gerekli izinlerini tamamlama aşamasındadır.

Toplam inşa edilebilir alan, toplam alanın yaklaşık %0,2’sine tekabül eden 130.000-140.000 m2 olacaktır.

Yatırımın ilk aşaması, Mirum Hellas’ın 137 oda, 66 markalı villa ve 81 markalı daire, plaj kulüpleri, restoranlar ve bir yat limanı ile lüks bir otel kurmayı planladığı 550.000 m2’lik bir alanın kullanımını öngörüyor. Marina alanında ayrıca 15 odalı küçük bir butik otel oluşturulacak.

Otellerin ve rezidansların işletmesini Amerikan zincir 1 Hotels üstlenmiştir.

2023’ün ikinci yarısında, İngiliz merkezli Minoan Plc tarafından Girit’in doğusundaki Sitia’daki Kavo Sidero’da 270 milyon Euro değerindeki yatırımın inşaatına da başlanacak. Tam işletimde, Faneromeni Körfezi’ndeki yatırım, otelin işletilmesinden ve konutların kiralanmasından yıllık 100 milyon Euro’nun üzerinde gelir elde edecektir. Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ve ilgili kabine kararlarına göre 25 kilometrekarelik toplam alanın sadece %0,5’inde yapılaşmaya izin veriliyor.

Son olarak, yıl sonuna kadar, RND Investments’ın Yunanistan’ın batısındaki Palairo’da yer alan lüks tatil yeri Varko Bay’in gelişimine başlaması bekleniyor. Bu, 2026 yılına kadar faaliyete geçmesi planlanan 182 milyon Euro’luk bir projedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM