AKP, Afrin’in parlamentoda operasyonuna destek olmak için adımını attı

AKP, Afrin’in parlamentoda operasyonuna destek olmak için adımını attı

İktidardaki Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP), Türkiye’nin, Halkın Koruma Birimlerine (YPG) karşı savaştığı Suriye’nin Afrik bölgesi için sürmekte olan askeri operasyonuna destek sağlamak amacıyla kamu diplomasisi çalışmalarını hızlandırdı; nedenler sunma ihtiyacı duyduktan sonra “Operasyon Zeytin Şubesi” nden dolayı uluslararası topluluğa ve kendi halkına.

AKP merkezi, olumsuz propagandaya karşı savaşmaya ve operasyon için uluslararası desteğe çağırmaya devam ettiklerini söyledi.

AKP dışişleri bakanı Mehdi Eker, 1 Şubatta parlamentodaki tüm uluslararası komisyonların başkanlarıyla bir araya geldi.

Yetkili, yasadışı Kürdistan İşçi Partisi’nin (PKK) sunum planları karşısında, “Zeytin Operasyonu Operasyonu” nun terörle mücadele kapsamında ve BM sözleşmesi uyarınca yürütülmekte olduğunu dünyaya anlatma ihtiyacı olduğunu söyledi. özellikle Avrupa ülkeleri için operasyon hakkında olumsuz bir algı.

Ayrıca, PKK’nın öldürülen sahte sivil resimleri kullanarak Türkiye’ye sivil kayıplar önlediği yönünde propaganda yaptığını da vurgulamayı planlıyorlar. Tartışmalarını desteklemek için fotoğrafları, belgeleri ve bilgileri paylaşacaklarını söylediler.

Planları arasında AKP, Türkiye’yi PKK ve İslam Devleti ve Levant’a (ISIL) karşı savaşlar hakkında bilgilendirmeyi ve askeri ve Dışişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan dosyalarla ulusal güvenlik faaliyetleri hakkında bilgi vermeyi de hedefliyor.

AKP milletvekilleri, kampanyalarını uluslararası toplantılara almaya da hazırlanıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
AKP türkiye YPG

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM