Alfa Bankası raporu: Atina’nın mali taahhütlere sadık olması gerekiyor

Alfa Bankası raporu: Atina’nın mali taahhütlere sadık olması gerekiyor

Alpha Bank, Cuma günü yayınlanan haftalık raporunda, Türk lirası krizi ve yeni İtalyan hükümetinin mali ihtiyatına ilişkin soruların uluslararası hisse senedi ve tahvil piyasalarındaki belirsizliği önemli ölçüde artırdığını söyledi. 

“Bu gelişme, Yunanistan’ın ekonomi politikasının, [Avrupa Birliği] ortaklarıyla üzerinde mutabakata varılan sınırların içinde kalmasını ve finansal riskler ortamında ülkeye olan güveni artırmak için reform ve özelleştirmeleri teşvik etmesini gerekli kılıyor” dedi. 

İş piyasasına gelince, Alpha Bank analistler, yarı zamanlı işlerin yüzdesi yüksek olmasına rağmen ekonominin yeni işler yarattığını söyledi.

İstihdamdaki artış, yıllık bazda işsizlerin sayısının azalması ile birleştiğinde, işsizlik oranının Mayıs 2018’de yüzde 19,5’e, yani Eylül 2011’den bu yana ilk kez yüzde 20’nin altına düşmesine neden olmuştur. banka kaydetti. 

“Ancak, Yunanistan’da işsizlik oranı AB-28 ülkeleri arasında en yüksek kaldığı için yapısal zayıflıklar devam ediyor” diye ekledi. 

Gayrimenkul piyasasındaki gelişmelere bakıldığında, raporlar, önümüzdeki çeyrek dönemlerdeki emlak fiyatlarının büyüme hızının yavaş yavaş artacağına işaret etmektedir.

“Uzun vadede, piyasada toparlanma, yatırım planlarının uygulanmasının bir parçası olarak üst düzey gayrimenkul talebi ve aynı zamanda, tek kullanımlık gelirde artış ve hanehalkının azaltılması ile hanehalklarına yönelik iyileştirilmiş koşullar yoluyla sağlanacaktır. işsizlik oranı, ”dedi Alpha.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM