Altınyağ Rekor Fiyata El Değiştirdi

Altınyağ Rekor Fiyata El Değiştirdi

Geçtiğimiz günlerde mal varlığını yurt dışından bir şirkete devri konusunda niyet mektubuna imza atan Altınyağ, nihai el değişikliği için kesin kararı adlı.

Türkiye’nin en eski ve köklü sanayi kuruluşlarından biri olarak 1962 yılından bu yana bitkisel yağ üretimi yapan Altınyağ Kombinaları A.Ş. rekor bir fiyata el değiştiriyor. İzmir’in Çiğili ilçesinde kurulu şirket, dünyaca ünlü yağlı tohum kırımı ve tarımsal emtia ticaret şirketi Sodrugestvo Group’a rekor bir fiyata satıldı.

Artı holding bünyesinde faaliyetlerini sürdüren ve 1962 yılından beri bu sektörde bulunan Altınyağ şirketi 2012 yılından bu yana da son tüketiciye yönelik paketlenmiş yağ satmaktaydı.

Şirket yetkililerince yapılan bilgilendirmede, geçtiğimiz günlerde niyet mektubuna imza atıldığı anımsatılarak, Altınyağ Kombinaları kasımda KAP’a yaptığı açıklamada, şirkete ve iştiraki Gürtaş Tarım’a ait gayrimenkul ve makine parkının tamamının 34 milyon dolara satışı için Lüksemburg merkezli Sodrugestvo Group ile niyet mektubu imzaladığını duyurmuştu.

Satışla alakalı olarak bir takım bilgilendirmelerde bulunan Altınyağ Yönetim Kurulu Başkanı Mehmed Nureddin Çevik, “gerçekleştirdiğimiz satış, Sodrugestvo’ya varlık satışıdır, Altınyağ markası olarak faaaliyetlerimiz sürdüreceğiz. Altınyağ markası ile ham yağ satışınıyla birlikte, özellikle devir işlemini gerçekleştirdiğimiz fabrikamızın rafine tesislerinde fason yağ üretimi yaptırmayı, dökme ve Altınyağ markalı yemeklik yağlarımızı iç iç pazarın yanı sıra ihracat da yapmak adına atılmış bir adımdır.” dedi.

Altınyağ, Sodrugestvo Group’un Türkiye iştiraki ile 2015’te 4 milyon dolarlık, 2017 yılı Haziran ayında ise iki yıl süreli 16 milyon dolar tutarında yağlı tohum fason işleme sözleşmesi imzalamıştı.

Altınyağ hisseleri saat 16:08’de yüzde 3.2 primle 1.26 liradan işlem gördü. Aynı dakikalarda BIST 100 yüzde 0.9 yükselişle 113.178 puan seviyesinde.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM