Balta İle Annesinin Kafasını Parçaladı

Balta İle Annesinin Kafasını Parçaladı

İzmir’de akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. Konak ilçesinde Sertan Topuzoğlu isimli bir şahıs annesinin kafasını balta ile parçalayıp öldürdükten sonra, hiç bir şey olmamış gibi üzerini değiştirip dışarı çıktı.

İzmir’in Konak ilçesi, duyanları hayrete düşüren bir olaya ev sahipliği yaptı. alınan bilgiye göre, Serkan Topuzoğlu isimli bir şahıs, annesinin kafasına balta ile vurmak suretiyle ölümüne sebebiyet verdi. Bu da etmezmiş gibi öldüğünden emin olmak için talihsiz kadının kafasında, balta darbesine bağlı oluşan yarıktan baltanın sapını soktu. Daha sonra ses çıkarma ihtimaline karşılık mandal ile kadının burnunu kapatan cani evlat, hiç bir şey olmamış gibi üzerini değiştirerek olay yerinden ayrıldı.

Konuya ilişkin dava İzmir 10. Ağır ceza mahkemesinde görülüyor. Davaya dair elde edilen bilgiler ise kan donduran cinsten. İlk duruşması yapılan davada, sanık sandalyesinde oturan Sertan Topuzoğlu, “Üst soydan akrabayı kasten öldürmek” suçundan ağırlaştırılmış müebbet cezası istemiyle yargılanıyor. Sanık Sertan Topuzoğlu’nun, lise eğitimini ikinci sınıfta bırakarak İngilizce öğrenmek için Amerika’ya gittiği ve burada yaklaşık bir buçuk yıl kadar kaldığı öğrenildi. İngilizce öğrenmek için gittiği Amerika’da psikolojik nedenlerle 6 gün hastanede yatarak tedavi gören Topuzoğlu, bu tedavinin ardından Türkiye’ye döndü. Burada kendini kötü hissetmediği için tedavi görme gereği duymayan Topuzoğlu, askere gittikten 15 gün kadar sonra ise psikolojik sebeplerden askerliğe el verişli olmadığı anlaşılınca geri gönderildi. Sanık kan donduran ilk ifadesinde, “Evde yalnız yaşarım. Arada bir annem yanıma uğrardı. O gün ben havalimanına gitmek üzere evden çıkmıştım. Geri döndüğümde evde annem vardı. Mutfakta yemek yapmakla meşguldü. Annemi öldürmem gerektiğini düşündüm. Öyle yapmamı söylediler. Eve girdim anneme hiç bir şey söylemen elime geçirdiğim balta ile kafasına vurmaya başladım. Kaç darbe vurduğumu bilmiyorum. Öldüğünden emin olmak için kafasında açılan çatlaktan baltanın sapını soktum. Herhangi bir ses çıkarmasın diye de burnuna mandal taktım. Üzerimi değiştirip evden ayrıldım. Kendime geldiğimde hiç bir şeyin farkında değildim. Şimdi olsa yapmam, pişmanım.” dedi.

Konuya ilişkin açıklama yapan babası ise,” Oğlumun psikolojik rahatsızlıkları vardı. Çok küçük yaşlarda hiperaktiflik nedeniyle ilaç tedavisi uygulanıyordu ancak yan etki gösterince tedaviyi yarım bıraktık. 15 yaşından beri de bipolar bozukluk hastalığı ortaya çıktı. Bize herhangi bir şekilde zarar vermezdi. Genelde eşyalara zarar verirdi. Bir kez annesini dövdü. Bir kez ruh ve sinir hastalıkları hastanesine yatarak tedavi görmüşü. Annesini isteyerek öldürmüş olamaz.” dedi.

Duruşma savcısı sanığın tutukluluk halinin devam etmesini talep etti. Mahkeme heyeti, sanığın Adli Tıp Kurumu Başkanlığına sevk edilmesine, tutukluluk halinin devam etmesine karar verip duruşmayı erteledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM