Bim Mağazaları İran Yatırım Kararını Erteledi

Bim Mağazaları İran Yatırım Kararını Erteledi

BİM mağazalar zinciri ülkemizde olan geniş şube ağını komşu İran ülkesine yapacak olduğu yatırım ile büyütme hedefini İran’da yaşanan olumsuz olaylardan dolayı yönetim kurulunca almış olduğu erteleme kararını KAP’a bildirdi.

İran’daki protestoların sürmesi sebebiyle ülkeye yapacağı yatırımlarla ilgili olarak tecil kararı aldı.

İran ülkesinde yüksek fiyatlar sebebiyle başlayan daha sonra rejime isyana dönüşen protestolara ilişik olarak bim’den yatırım açıklaması geldi. KAP açıklamasına göre BİM mağazalarının İran’a yapacağı yatırımlar için inceleme dönemi ve yatırım planının ertelediğini duyuruldu. Mevzu kapsamında Bim’den kamuoyu tenvir platformu’na (kap) izahat yapıldı. Geçtiğimiz yılın şubat ayında alınan karar doğrultusunda pazar hacmini genişletmek ve pazar potansiyelinin belirlenmesi kapsamında İran pazarını araştıran Bim, mevcut çalışmaları bir süreliğine askıya aldığını açıkladı.

Bim kap’a erteleme konusunda açiklama yaptı

Bim tarafınca Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na (kap) meydana getirilen açıklamada bim idare kurulu’nun 6 şubat 2017 tarihinde icra kurulu’na verdiği yetkiyle birlikte iran ülkesindeki perakende pazarında bulunan fırsatların ve yatırım potansiyellerinin belirlenmesi amacıyla pazar kapsamında araştırma çalışmalarının başlatıldığı bilgisi verildi. Bununla birlikte mevzu kapsamında yönetim kurulu’nun 3 ocak 2018 tarihinde aldığı karar ile beraber iran ülkesindeki geçindiren araştırma periyodu ve yatırım planının askıya alındığına karar vermiş olduğu anlatım edildi.

İran’da 7’inci gününe girilen protestoların nedeni yüksek fiyatlardan dolayı halkın tepki göstermesi olarak biliniyor. Bir süredir süren protestolardan ötürü şehirde kaos ortamı hakim. Bölgede süren şiddetli protestolarda, bölgeden gelen bilgilere göre minimum 23 ferdin hayatını kaybetmiş olduğu belirtildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
BİM iran

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM