Dışişleri Bakanlığı: İsrail Girişimlerini Tehlikeli Buluyoruz

Dışişleri Bakanlığı: İsrail Girişimlerini Tehlikeli Buluyoruz

Dışişleri bakanlığı, yaptığı izahat ile geçtiğimiz günlerde İsrail parlemantosunun almış olduğu karara yönelik Kudüs’ün şu anki durumunu reddettiğini belirtti.

Bakanlıktan yapılan makaleli açıklamada, İsrail tarafından atılan bu gayrimeşru adımların 13 aralık 2017’de meydana gelen  İİT olağanüstü zirvesi nihai bildirisi ile 10/19 sayılı BM genel heyet kararına aykırı olduğunu vurgulandı.

BM GENEL HEYET KARARINA AYKIRI

Açıklamada, şu ifadelere işaret edildi:”Olası bir barış antlaşması ile Kudüs’ün bazı bölgelerinden vazgeçilmesi için 80 milletvekilinin onayını zorunlu kılan ve ayrım duvarının ötesindeki bazı Filistinli mahallelerin İsrail’in egemenliği altında ayrı bir belediye yapısı altına alınmasını olası hale getiren yasa tasarısının İsrail  parlamentosu’nda kabulü barış periyodunun zeminini tahrip eden ve bölgesel barış ile istikrara zarar verecek bir adımdır.

İsrail’in Kudüs Girişimlerini Reddediyoruz

İsrail tarafından atılan bu gayrimeşru adımlar 13 aralık 2017 tarihinde meydana gelen iit olağanüstü zirvesi nihai bildirisi ile 10/19 rakamlı BM genel kurul kararında ifadesini gören, Kudüs’ün zamanı ve hukuki statüsünün değiştirilmesinin kabul edilemeyeceğine ilişkin uluslararası toplumun iradesine aykırıdır. İsrail’in bu girişimleri tehlikeli buluyor ve reddediyoruz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM