E-ticaret devi Trendyol, Azerbaycan pazarına giriyor

E-ticaret devi Trendyol, Azerbaycan pazarına giriyor

Türkiye’nin lider e-ticaret platformu Trendyol , Azerbaycanlı Pasha Holding ile iş birliği anlaşması imzaladı .

Anlaşma kapsamında Trendyol ve Pasha Holding, Azerbaycan’da e-ticaret faaliyetlerinde bulunacak bir ortak girişim kuracak.

İşbirliği anlaşması, Türkiye’nin en büyük havacılık ve teknoloji şöleni TEKNOFEST’te İstanbul’da düzenlenen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın da katıldığı törenle Trendyol Grup Başkanı Çağlayan Çetin ve Pasha Holding CEO’su Jalal Gasimov tarafından imzalandı.

Çetin, sitenin 3 Mayıs’ta hizmete açılacağını söyledi. Tüm altyapı çalışmaları tamamlandığında faaliyetlerimize tam olarak başlayacağız” dedi.

Çetin, geçen yıl Trendyol’a verilen uluslararası siparişler listesinin başında Azerbaycan’ın yer aldığını ve App Annie’nin verilerinin Trendyol’un 2022’de Azerbaycan’da en çok indirilen uygulama olduğunu gösterdiğini söyledi.

“Pasha Holding’in Azerbaycan pazarındaki deneyimi ile Trendyol’un teknoloji, lojistik ve üretim alanındaki uzmanlığının yarattığı sinerji, Azerbaycan’da e-ticaret ekosisteminin gelişmesine büyük katkılar sağlayacak.”

Uluslararası pazarlarda büyümek Trendyol’un en önemli önceliklerinden biri.

“Azerbaycan’daki tüketiciler Trendyol’un ülkemizde faaliyete geçmesini talep ediyor. Bu ortaklık anlaşması ile dijital perakendecilik ekosistemindeki varlığımızı güçlendirmek için önemli bir adım atmış olduk. E-ticaret kültürünü teşvik edecek, küçük ve orta ölçekli şirketlerin online satışını kolaylaştıracak” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM