Güvenli Ödeme Sistemleri ve Yeni Teknolojiler

Güvenli Ödeme Sistemleri ve Yeni Teknolojiler

Kredi Kartı Ödeme sistemleri güvenliği pos güvenliği ve siber güvenlik yöntemleri warpiris’de.

Warpiris Güvenli Ödeme Sistemleri ve Yeni Teknolojiler

Yeni nesil ödeme sistemleri ile birlikte teknolojinin ilerlemesi ihtiyaçlarımıza tam olarak cevap vermektedir. Cüzdanlarımız da artık yer açmanın vakti geldi. Ayrıca akıllı telefonlarımızla birlikte kısa sürelerde ödemeler gerçekleştirebilirsiniz.

Ancak bu yeni ödeme sistemleri hakkında bilgi vermeden önce, artık eski ödeme sistemi olarak geçen kredi kartları hakkında bilgi verelim. Kredi kartlarının nasıl bir ödeme sistemi olduğu, artık teknolojinin hangi aşamaya geldiği hakkında bizlere bilgi verecektir.

Kredi Kartı Ödeme Sistemi

İlk olarak 1966’da Amerika’da yaygınlaşan bir ödeme sistemidir. Bir banka tarafından sistem ile birlikte hesap tutumu yapılan ödeme sistemi olarak karşımıza çıkıyor. Günümüzde artık kağıt paranın kullanılmaması yaygınlaşıyor. Burada ise kredi kartının önemi ve popülaritesi ortaya çıkıyor. Kart sisteminin nasıl çalıştığı hususunda aklınıza takılacak sorulara yanıtlar bulduk.

  • Kredi kartları nasıl çalışır?

Bir kredi kartı kaydırıldıktan sonra gerçekleşen tipik süreçler şu şekildedir:

  • Tüketici, olarak ürün satın alma işleminde kart pos cihazından geçiriliyor. Artık temassız olarak da ödemeler gerçekleştiriliyor.
  • Pos cihazı, kart üzerindeki manyetik şeridi okumaktadır.
  • Bu manyetik şeritten sonra kart bilgileri bankaya ulaşır ve ödeme yöntemi kabul kurur. Veri Tabanı Yönetimi sayesinde gönderme işlemi rahat bir şekilde gerçekleşir.
  • Kabul gören bu ödeme anında ise kartı veren banka tarafından sistemle iletişim haline geçilmiş olur.
  • Kartı veren kuruluş uygulama yönetimi içerisinde onay sürecinin sadece 2 3 saniye kadar bir süre içerisinde onay verildiği görülmektedir.
  • Ödeme işlemi bitince genellikle alışveriş işleminiz aslında bitmiş oluyor. Bilişim danışmanlığı işlemleri aslında bu noktada başlamaktadır.
  • Tüm bunlar birkaç saniye içinde gerçekleşir. Hızlı bir şekilde ödeme yöntemi olarak tarihte yerini almıştır.

Avantajları Nelerdir?

Kredi kartı kullanmanın en önemli avantajlarından biri ödeme anında nakit bir para taşımamanızı sağlar. Bu, özellikle bir  satın ama işlemi sırasında rahat bir şekilde ödemeler gerçekleştirmenizi sağlıyo. Ayrıca birçok bankanın sizlere sağladığı bu imkan sonrasında; yurt dışı seyahat aşamasında da kredi kartı güvenilir olarak kullanılıyor. Bu aşamada ise kredi kartı dolandırıcılığı gibi bir durum ile karşı karşıya kalmamış oluyorsunuz, hizmetten yararlanmak için tıklayın

Bilgi ve Siber Güvenlik Danışmanlığı

Danışmanlık hizmetlerimiz ile kurumunuzun doğru alanlara yatırım yapmasını ve maksimum güvenliği sağlamsını amaçlıyoruz.Danışmanlık hizmetinin genel çerçevesinin çizilmesi ile birlikte warpiris güvenlik ekibinin uzman kadrosu tarafından kurumun envanteri, internet ortamındaki varlığının haritası çıkartılarak ve sızma testleri yapılır. Yapılan testler sonucunda kurumun en doğru gerekli yatırımları yapması sağlar. Bu sayede kurumunuza yapılabilecek siber saldırılara karşı doğrudan önlem alabilmekte, gereksiz ve geri dönüşü zayıf harcamaların kurum bütçesini olumsuz yönde etkilemesi önlenmektedir. Aşağıdaki adımlardan oluşan “warpiris Güvenlik Danışmanlık Çerçevesi” detaylarını öğrenmek için uzman ekibimizden bilgi alabilirsiniz.

Siber Güvenlik Danışmanlığı,Sızma Testleri (Penetrasyon Testleri), Düzenli Zafiyet Tarama ve Yönetimi, Sosyal Mühendislik ve APT Testi, Uç Nokta (Endpoint) Güvenlik hizmetleri, Güvenlik Seviyesi İyileştirme, DoS, DDoS Testleri ve Koruma Hizmeti, Siber Suç İnceleme Hizmeti, Bilgi Güvenliği Farkındalık Programı, Seviye Tespit ve İyileştirme Hizmeti, SIEM / LOG Korelasyon Hizmetleri,Güvenlik Duvarı(Firewall) analiz tasarım hizmeti, Saldırı Tespit ve Engelleme Sistemi(IDS/IPS) Web Uygulama Güvenlik Duvarı(WAF) Veri Sızma Engelleme (DLP) Son Kullanıcı Güvenliği Veri Kaybı Önleme (DLP) Ağ Erişim Kontrolü (NAC) gibi hizmetlerle her zaman sizin yanınızdayız.! Gerekli detaylara sayfamızdan ulaşabilirsiniz. https://www.warpiris.com/siber-guvenlik-hizmetleri/

Daha fazla hizmet için sitemizi ziyaret ediniz. https://www.warpiris.com/

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM