Hayırsever, bağışladığı anaokulunda öğretmen oluyor

Hayırsever, bağışladığı anaokulunda öğretmen oluyor

Kuzeybatıdaki Tekirdağ ilinde 50 yaşındaki bir kadın , bir üniversitede dört yıl boyunca çocuk gelişimi eğitimi aldıktan sonra 2017 yılında Milli Eğitim Bakanlığı’na bağışladığı bir anaokulunda stajyer öğretmen oldu.

“Anaokulundaki çocuklar bana ‘Teyze’ (Teyze) veya ‘Abla’ (Rahibe) derlerdi. Şimdi bana ‘Öğretmenim’ diyorlar. Bu çok heyecan verici ”dedi 28 Mart’ta eyalette tanınmış bir hayırsever olan Müjgan Karagöz.

Müjgan Karagöz ve eşi Serkan Karagöz’ün hikayesi, çiftin evlilikleri boyunca sahip olamadıkları için çocuklarının iyiliği için servetlerini harcamaya karar verdikleri 2010’lu yılların başlarına dayanıyor.

Emlakçı olarak çalışarak geçimini sağlayan çift, 2013 yılında ildeki engelli ve engelli çocukları için bir eğitim merkezi kurdu.

O dönem 47 yaşında olan Müjgan Karagöz, 2018 yılında tripleks villasını anaokulu olarak kullanılmak üzere Milli Eğitim Bakanlığı’na bağışladı.

Ancak, çocuklar için daha fazlasını yapmak istediği için hepsi bu değildi, bu yüzden öğretmen olmaya karar verdi.

O yıl üniversite sınavlarına girmeye hak kazandı ve Erzurum’un doğusundaki Atatürk Üniversitesi Çocuk Gelişimi Fakültesi’ne girdi.

İlk üç yılını internet üzerinden tamamlayan Müjgan Karagöz, dördüncü sınıf öğrencisi olarak staj yapmak için okulda çalışmak zorunda kaldı.

“Anaokulunda adımı taşıyan stajyer öğretmen olarak çalışmam gerektiğine doğrudan karar verdim” dedi.

“Stajımın ilk gününde ne kadar gergin olduğuma inanamazsınız. Şimdi iyiyim ”dedi ve hem hayırsever hem de öğretmen olarak ömür boyu çocukların hizmetinde olmaya devam edeceğini vurguladı.

Serkan Karagöz, “Onunla gurur duyuyorum ve eşimin yanında duruyorum” dedi.

“Anaokulunda stajını bitirip üniversiteden bir an önce mezun olmasını temenni ediyoruz” diye vurguladı.

Çift olarak devlete ve halka iyilik yapmaya devam edeceklerini söyleyen Erdoğan, yeni bağışların da yolda olduğunu vurguladı.

“Önümüzdeki dönemde çocuklar için güzel şeyler yapacağız ve yapacağız” dedi ve ilde cami yapmak istediğini de sözlerine ekledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM