HGS Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma

HGS Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma

HGS sisteminin bazı aksaklıklarından kaynaklı olarak yanlış sürücülere ceza gitmesi ya da aracını satan kişilerin HGS ‘yi iptal etmek istemeleri gibi durumlar nedeni ile sürücüler HGS ve OGS müşteri hizmetlerine bağlanmak istemektedir. Ama telefon numarası çok yoğun olduğu için bağlanmak uzun sürebilmektedir. Bu noktada 0850 460 60 60 numaralı telefon numarasından direkt bağlanma hakkında detayları veriyoruz. İşte beklemeden müşteri hizmetlerine bağlanma yolu.

HGS Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Herhangi bir HGS işlemi ile sürücünün mağdur olmaması için hemen HGS ya da OGS müşteri hizmetlerine bağlanması gerekmektedir. Ama HGS müşteri hizmetlerine telefonda direk beklemeden bağlanmak oldukça zordur. Bu noktada sürücülere yardımcı olmak için bir kısa yol hazırladık.

HGS Müşteri hizmetleri 0850 Telefon numarası ve OGS müşteri hizmetleri telefon numarası

Bu soruların tüm yanıtlarını bu yazımızda bulabilirsiniz. İşte HGS cezası ve diğer HGS işlemleri ile ilgili olarak merak edilen tüm detaylar…

HGS Müşteri Hizmetlerine Beklemeden Bağlanma

HGS müşteri hizmetlerine beklemeden bağlanmak için öncelikle 08504606060 telefon numarası aranmalıdır. Ama bu numarayı arayan kişiler direkt olarak HSG müşteri hizmetlerine bağlanamaz. Bunun yanında bazı kısa yol tuşlarının da kullanılması gerekebilir. HGS müşteri hizmetlerine uzun süre bekleme yapmadan bağlanmak için 08504606060 numarası tuşlandıktan sonra aşağıdaki kodlar tuşlanabilir.

HGS müşteri hizmetleri için öncelikle 08504606060 numarasını tuşlayın, daha sonra telesekreter konuşmaya başladığında öncelikle 2 daha sonra tekrar 2’yi tuşlayın. Canlı bağlanmak için en son “0”ı tuşlamalısınız. Bu sayede müşteri hizmetlerine direkt olarak beklemeden bağlanmış olacaksınız.

HGS Cezalarına İtiraz 

Aracının üzerinde HGS etiketi olarak aracını noterden satan kişiler daha sonra sürpriz cezalar ile karşılaşmaktadır. Örneğin aracı yeni alan sürücü eski HGS iptal olmadığı için ya da bunun tam tersi aracın üzerinde HGS olmamasına rağmen otoyolları ya da paralı köprüleri kullanabilir. Bu durumda ceza aracın eski sahibine gelmektedir.

Çünkü noter satışları aynı gün içinde olsa da online olarak Kara Yolları Sistemine yansımadığı için cezalar eski sürücülere gitmektedir. Bunun önlemi var mıdır? Bu da ceza geldiğinde PTT’ye yapılacak itiraz ile halledilebilir. Ama küçük PTT şubeleri değil, bulunduğunuz il ya da ilçenin PTT genel müdürlüğüne gitmeniz gerekmektedir.

Bunun yanında plaka benzerliği ya da plakanın yanlış okunması da hatalı cezalara neden olabilmektedir. Bu sorunla karşılaşan kişiler HGS cezasının kesildiği tarihe ait görüntüleri isteyip cezaya itiraz edebilir. Hiç İstanbul’a gitmediği halde HGS cezası yiyen traktör sahipleri olduğu belirtilmektedir.

HSG Problemlerinde PTT’nin Bulacağı Çözümler

HGS ile ilgili birçok sorun ortaya çıkabilmektedir. Bunların başlıcaları şunlar olabilir;

  • HGS sisteminin araç plakasını okuyamaması
  • Aracın üzerinde HGS etiketi olmadan geçiş yapılması
  • HGS etiketinin yanlış okunması
  • Başkasına ait HGS cezasının bir başka sürücüye gitmesi
  • Noter satışı sonrası eski araca gelen HGS cezaları

Görüldüğü gibi HGS ile ilgili birçok sorun ortaya çıkabilmektedir. Bu sorunların çözümü ancak PTT ile çözülebilir. Bazı bankalardan alınan HGS etiketleri ile ilgili sorunlarda ise banka ile iletişime geçilerek sorun halledilebilir. Özellikle içinde bakiye olmasına rağmen  kaçak geçiş yapıldığı görülen araç sahipleri bunun için bankaya başvuru yapabilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM