Hindistan’ın Türkiye’ye misyonu Uluslararası Yoga Günü’nü kutladı

Hindistan’ın Türkiye’ye misyonu Uluslararası Yoga Günü’nü kutladı

Hint Büyükelçiliği Türkiye’nin Uluslararası Günü münasebetiyle olacak Yoga Ankara 20 Haziran’da, misyon 18 Haziran’da açıklandı başkentte 21 Haziran (IDY).

“COVID-19 salgını ve sosyal uzaklığı sürdürme ihtiyacı göz önüne alındığında, Hindistan Büyükelçiliği, IDY-2020’yi elçilik binalarında, Facebook, Youtube gibi sosyal medya aracılığıyla canlı yayınlanacak sınırlı bir ölçekte kutlayacak, Instagram ya da Twitter Live tüm yoga tutkunlarını evlerinden kutlamalara katılmaya teşvik etmek ve Yoga uygulamak “dedi.

Yoga’nın Hindistan’da ortaya çıktığına dikkat çeken açıklamada, Yoga’nın insan vücudundaki nefes almayı, enerjiyi ve canlılığı iyileştirmenin yanı sıra kişinin ruhsal ve zihinsel sağlığını da geliştirdiği biliniyor.

“COVID-19 salgını döneminde uyanık, sağlıklı ve zihinsel olarak formda kalmanın çok önemli olduğu bir dönemde, Yoga’yı bir yaşam biçimi olarak benimsemek bu salgınla savaşmaya yardımcı oluyor.”

Etkinlik öncesinde bir “ısınma” olarak, büyükelçilik ayrıca Yoga video bloglama yarışması ve Yoga sınavı gibi bir dizi etkinlik düzenledi, detaylar misyonun web sitesinde ve sosyal medya hesaplarında yayınlandı.

11 Aralık 2014’te BM, 21 Haziran’ı 2015’ten beri her yıl kutlanan Uluslararası Yoga Günü ilan etti. Karar, Türkiye dahil 177 ülke tarafından desteklendi.

Gün, yoga yapmanın birçok faydası konusunda dünya çapında farkındalık yaratmayı amaçlıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM