Japon Devi Hibrit Araçları Ön Plana Çıkarıyor

Japon Devi Hibrit Araçları Ön Plana Çıkarıyor

Japon araba devi Toyota müthiş bir karar alarak İtalya’da dizel araç satmama kararı alarak eski dizel araçları ise 7 bin euroya sayarak dizel araçlarını getiren müşterilerine hibrit model araba satmayı öneriyor.

Dünyanın en fazlaca araç satan ikinci otomobil şirketi konumunda bulunan toyota, italya ile alakalı flaş bir karar aldı. Toyota, avrupa’da dizel pazarının en güçlü yer aldığı ülkelerden biri konumunda bulunan italya’da artık hiçbir dizel araba satmayacağı bilgilendirmesini yaptı.

İtalya’da hemen hemen doksan bin adetlik bir satış seviyelerinde olan toyota, hibrid yakıtlı arabalara yönelme stratejisi hususunda bundan bu şekilde ülkede dizel yakıtlı otomobil satışı meydana getirmeyeceğini duyuru etti.

İtalya avrupa’da dizel araç satışlarının en fazlaca yer aldığı ülkelerden birisi konumunda gösteriliyor. öteki avrupa ülkelerinden ziyade dizel satışları yükseliş meydana gelirken, pazar payı 2017 senesiyle kıyaslama yapıldığında yüzde 6.2 artışla yüzde 56.7 seviyelerine terfi etti. ülkede benzinli araçların pazar hissesi yüzde 31.6, hibrid vasıtaların pazar payı ise yüzde 71’lik yükselişle yüzde 3.4 seviyesinde yer alıyor.

Toyota’nın italya’da satışını meydana getirmiş olduğu auris ve rav4 modelleri bundan bu şekilde yalnızca hibrit motor versiyonu ile piyasada yer edinecek. Aygo modeli benzinli, c-hr ve yaris ise benzinli ya da hibrid olarak satışı meydana getirilecek. Prius da geçmişte yer aldığı şeklinde tekrar sadece hibrit versiyonu ile tüketicilerle icatmayı sürdürecek.

Kasım sonu itibariyle türkiye’de trafiğe kayıtlı 11 milyon 973 bin 699 otomobilin yüzde 38,4’ü lpg, yüzde 35,2’si dizel, yüzde 26’sı benzin yakıtlı olarak belirlendi.

2017 senesi aralık nihayetinde dizel araba satışlarının hissesi yüzde 61,0’a gerilerken, otomatik şanzımanlı otomobillerin payı yüzde 60,5’e terfi etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
italya toyota

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM