Kıbrıs’ta yeşil vergi ertelendi

Kıbrıs’ta yeşil vergi ertelendi

Kıbrıs Maliye Bakanı Makis Keravnos, 2024 bütçesinin görüşülmesi sırasında uygulanan çevresel vergilere atıfta bulunarak, “Enflasyonun olduğu ve akaryakıt fiyatlarının arttığı bir dönemde hükümetin ek vergi getirmesi paranoyaklık olur” dedi. Parlamento.

Maliye Bakanlığı’nın başvurduğu uzmanlarla yapılan sürekli çalışmalar ve istişareler sonrasında vergilerin başlangıçta Kasım ayı için planlandığını belirtti.

“Artık [vergileri] 2024’ün başlarına erteledik ve yansımaları önlemek için telafi edici tedbirlerin alınacağı açıklanmış olmasına rağmen, sorunu çözmenin yollarını bulma çabaları devam ediyor” diye ekledi.

Keravnos, katıldığı tüm büyük etkinliklerde büyük ülkelerin diğer maliye bakanlarıyla yeşil geçişin ciddi maliyetini tartıştığını da belirtti.

“Bu sürekli tartıştığımız bir konu ve yeşil geçişe giden yolu aksatmayacak, ancak öncelikle orta gelirli hanelere ve küçük ve orta ölçekli işletmelere yük getirmemesi gereken bir süreçle bunun nasıl ele alınabileceğini görmek istiyoruz.” işletmeler” dedi Kıbrıslı bakan.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM