Kuşadasın’da Çipli Ehliyetin Sahtesi Yakalandı

Kuşadasın’da Çipli Ehliyetin Sahtesi Yakalandı

İstanbul’dan Kuşadası’na gelip bir otele yerleşen iki kişinin şüpheli tavırları otelin güvenlik görevlisinin dikkatini çekti. Güvenlik görevlisi tarafından çağrılan polisler, şüphelileri aradığında şok bir olayla karşılaştı.

İstanbul’dan Kuşadası’na gelerek bir otele giriş yapan kişinin tavırlarından otelde bulunan güvenlik görevlisi şüphelendi. Şüpheli durumu derhal polise haber veren güvenlik görevlisinin ihbarı üzerine otele gelen polisler, şüpheli kişilerin üzerinde yaptıkları araştırma sonucu, sahte isimler adına düzenlenmiş iki adet sahte .ipli sürücü belgesiyle karşılaştı. Bu manzara karşısında taklit edilmesi imkansız denilen çipli sürücü belgelerin sahteleriyle karşılaşan polisler şok oldu.

Kuşadası’nda bulunan bir otele dün sabah saatlerinde gelen iki kişi çipli ehliyetlerini göstererek giriş yapmak istedi. Bu kişilerin şüpheli tavırları üzerine otele polis çağrıldı. Otele gelen polisler şüphelilerin çipli sürücü belgelerini incelediğinde büyük bir şokla karşılaştı. Güvenlik tedbirlerinin en üst düzeyde olduğu ve asla taklit edilemeyeceği söylenen yeni çipli ehliyetlerin sahte olduğu ortaya çıktı. Sahte çipli ehliyetler sahte isimler üzerine yapılmıştı.

Bunun üzerine polis merkezine götürülerek sorgulanan ve parmak izinden kontrol yapılan kişilerin bir çok suçtan arandığı ortaya çıktı. Asıl adı Ferhat T. olduğu tespit edilen ancak sahte çipli ehliyetinde Fırat Turanlı yazan şahsın 77 farklı suçtan arandığı öğrenildi.

Diğer şüphelinin üzerinden çıkan sahte çipli ehliyette Sabi Börek yazıyordu. Asıl adı Şahin A. olduğu tespit edilen kişinin ise,”başkaları adına evrak düzenleyip bankalardan kredi çekmek, hırsızlık, dolandırıcılık, sahte kimlik düzenlemek ve suç işlemek amacıyla örgüte üye olmak” suçlarından hakkında çeşitli mahkemelerden kesinleşmiş 14 yıl 2 ay hapis cezası olduğu yapılan araştırmalar sonucu ortaya çıktı.

Bütün bu suçlardan aranan ve çeşitli mahkemelerde süren davaları bulunan iki şahsin sabıka dosyasına bir de sahte çipli ehliyet kullanmak suçu eklenmiş oldu. Şahıslar emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM