Maaş, emekli aylığı ihmal edilebilir sınırların artırılması

Maaş, emekli aylığı ihmal edilebilir sınırların artırılması

Başbakan Alexis Tsipras tarafından geçen hafta açıklanan önlem paketi, ortalama emekli olan için ayda 50 avrodan az, ortalama işçiye ise sadece 25-30 avro daha fazla ek gelir getirdi.

2019 ve 2020 yılları için alınan tedbirler, halihazırda yasalara oy verenler de dahil olmak üzere 4 milyar avronun üzerinde bir bütçeye sahip olsa da, vatandaşların gelirlerine sağlanan asıl fayda, tüm önlemlerden sadece 2 milyar avroya çıkacak – “13. aylığı”, katma değer vergisi indirimi ve dayanışma vergisinin düşmesi.

Pratik açıdan, paketin büyük kısmı, harcanabilir herhangi bir geliri kaybetmemek için vergiden muaf eşiğin azaltılmasını önlemeye yöneliktir. Öte yandan, Tek Mülkiyet Vergisinin (ENFIA) planlı olarak azaltılması veya en düşük gelir vergisi parantezi oranının yüzde 22’den yüzde 20’ye düşürülmesi gibi orta sınıfların alım gücünü artıracak önlemler alınmayacaktır. uygulanacak.

Dahası, ilan edilen dayanışma vergisinin hesaplanma yöntemi, gelecek yıl için sözde mahsuplaştırma önlemleri bağlamında başlangıçta planlanandan daha az elverişlidir. En önemlisi, vergi mükelleflerinin büyük çoğunluğu için, yılda 12.000’e kadar kişisel geliri olan, bu yıl veya sonraki yıl vergilerinde bir değişiklik olmayacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM