Milyonlarca Memur İçin Yeni Düzenleme Geliyor

Milyonlarca Memur İçin Yeni Düzenleme Geliyor

3 milyona yakın memuru yakından ilgilendiren düzenleme çalışması Hükümet yetkilisi Naci Ağbal tarafından duyuruldu.

Maliye bakanı Naci Ağbal ve çalışma bakanlığı ile işbirliği yaparak yürütülen çalışma kapsamında, amme çalışanlarının görevlerinde yükselmelerinin önünün açılması için yeni bir düzenlemeye gidiliyor. çalışmalarına başlanılan düzen ile ek gösterge sisteminde değişim yapılıyor.

Ek gösterge sisteminde düzenleme

Amme çalışanlamış olurını ilgilendiren tertip ile hem vazife ücreti bununla beraber emekli maaşını önemli oranda belirleyen ek gösterge cetvelinin yeniden düzenlenmesine karar verildi. Meydana getirilen düzenleme kapsamında, kamuda kariyerin ve liyakate gore yükselmenin önünü açacak düzenleme ile zor şartlarda vazife yapan personele emsaline gore daha yüksek ücret ödenmesinin önü açıldı.

Maliye bakanı Naci Ağbal ile çalışma bakanlığının birlikte yürüttüğü çalışma kapsamında, ortalama 3 milyon memurun kamuda yükselmesinin önünün açılacağı kaydedildi.

ücretlerinde değişmesi planlanıyor

Bu kapsamda meydana getirilen tertip ile kamuda yükselmenin, kamu çalışanının kendilerini ifade edebilmelerinin önünü açılacağı belirtildi. Bunun yanı sıra, memur sendikaları yardımcı hizmetler sınıfına da ek gösterge verilmesini isterken, düzen ile kamu personelinin mali haklarıyla ücret sisteminin değişmesi de seçenekler arasında yer ediniyor.

Yapılan düzen ile maaşların, temel ücret, görev ücreti, başarı ücretinden oluşması da öngörülüyor.

Kamu Çalışanları Şikayetçi

Bunun yanı sıra, birçok kurumda, müdür, şube müdürü unvanlı kadrolarda görev yapanlar haklarında geçerli olan ek gösterge rakamlarının düşük olmasından ve hiyerarşiye müsait olmamasından dert yanıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM