Muğla Ula Güne Depremle Uyandı

Muğla Ula Güne Depremle Uyandı

MUĞLA’da sabah saatlerinde halk depremle uyandı. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) tarafından sabah saatlerinde gelen sarsıntının 4.2 büyüklüğünde olduğu açıkladı. Depremi hisseden vatandaşlar kısa süreli panik yaşarken ilk belirlemelere göre mal ve can kaybı yaşanmadığı tespit edildi.

MUĞLA‘da yerin yaklaşık 7 km altında meydana gelen 4,2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 07.33’te merkez üssü Ula ilçesi olan 4,2 büyüklüğünde deprem kaydedildi.

Muğla Ula merkez üssü olan depremin yerin yaklaşık 7 kilometre derinliğinde meydana geldiği belirlendi.

Kandilli Rasathanesi de son depremleri yayınladığı sitesinden Muğla depreminin büyüklüğünü 4.2 olarak açıkladı. Kandilli rasathanesi depremin merkez üssünü Kavakcalı Ula olduğunu duyurdu. Kandilli verilerine göre geceden bu yana toplam 13 sarsıntı kayıtlara geçti. Bu depremlerin büyüklüklerini ve yerleri de rasathanenin son depremler sayfasından duyuruldu. İşte kayıtlara geçen depremler;

Bir ayrı son dakika deprem haberide Van’ın Tuşba ilçesinden geldi. 3.8 büyüklüğünde gerçekleşen deprem panik yarattı.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsünden alınan bilgilere göre, gece saat 01.03 sıralarında merkez üstü Mollakasım Mahallesi’nde 3.8 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Depremin kısa süreli paniğe neden olduğu belirtildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM