Şenol Hoca: Maksadımın Dışında Anlaşıldı

Şenol Hoca: Maksadımın Dışında Anlaşıldı

Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş, bir gazeteyle yaptığı söyleşide, milli takım süreciyle ilgili yapmış olduğu açıklama esnasında kullandığı bir sözün, maksadının dışında anlamalara gelebileceğini söyledi ve bu şekilde anlaşılmalara mahal vermemek adına bir açıklama yaptı.

Beşiktaş’ın teknik patronu Şenol Güneş, Fatih Terim’in milli takımın başından ayrılmasının ardından milli takım için ilk akla gelen teknik direktör olmuştu. Türkiye Futbol Federasyonu o dönemde Şenol hocayı milli takımın başına getirmek için büyük çaba sarf etmiş, ancak hem Beşiktaş’ın buna sıcak bakmaması hem de Şenol hocanın hem Beşiktaş hem de milli takımı çalıştırması durumunda ikisinde birden başarılı olamayacağını düşünmesinden ötürü, milli takımların başına Lucescu getirilmişti.

Bu dönemde Şenol hoca bu kararından dolayı çok eleştirildi. Özellikle Lucescu’nun da milli takımda isteneni verememesi, Şenol Güneş’in üzerindeki baskıların artmasına sebep oldu. Milli takımlar bazında alınan en büyük başarı olan dünya üçüncülüğü döneminde de milli takımın hocası Şenol Güneşti.Şenol Güneş’in gerek kariyeri, gerekse Beşiktaş’ın son yıllarda aldığı başarılarla kendini kanıtlamış başarılı bir hoca oluşu ve milli takımdaki kötü gidişe dur diyebilecek kapasiteye sahip olması da bazı çevrelerin Şenol Güneş’e yüklenmesine neden oldu. Milli takımın, milli bir mesele olduğunu ve kulüp takımının üzerinde tutulması gerektiğini düşünen bazı eleştirmenler de bu sebepten Şenol Güneş’i eleştirdi.

O süreç hakkında bir gazeteyle yaptığı söyleşide kullandığı bir sözün yanlış manalara gelebileceğini düşünen Şenol Güneş, Beşiktaş resmi internet sitesinden bir açıklama yaparak bu sözün yanlış anlaşılmaması gerektiğini dile getirdi.

Şenol Güneş Yaptığı açıklamada, “Milli Takım süreci ile ilgili yapmış olduğum açıklamanın içinde,”Beni kullandılar, biz de yardımcı olduk onlara” şeklindeki ifade maksadından farklı şekilde algılanmıştır.

Bilinmesini isterim ki bu süreçte ne benim kendimi kullandırmam söz konusudur, ne de Türkiye Futbol Federasyonu’nun böyle bir maksadı olmuştur. Herhangi bir yanlış anlamaya engel olmak adına kamuoyunun bilgisine saygılarımla sunarım.” cümlelerine yer vardi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM