Tecavüzcüye 26 Yıl 8 Ay Hapis

Tecavüzcüye 26 Yıl 8 Ay Hapis

Moğolistan vatandaşı bir kişinin, üniversite öğrencisi bir genç kızı sıkıştırıp cami bahçesinde tecavüz ederek, cep telefonunu alması ve belini kırması olayı neticesinde açılan davada, failin cezası onandı.

İstanbul’da yaşanan tecavüz olayı Türk halkı tarafından da aşırı tepkiye neden olmuştu. Moğolistan vatandaşı 32 yaşındaki T.E. Şişli’de saldırdığı üniversite öğrencisi genç kızı kimse görmesin diye caminin duvarından atarak belinin kırılmasına neden olmuş, acılar içinde kıvranan genç kıza bir de tecavüz etmişti. Olayın ardından genç kızın cep telefonunu da alarak kaçan T.E, polisin çalışmaları neticesinde yakalanmıştı. Olayın maduru olan A.Ç.’nin yardım çığlıklarını duyan çevredekiler, önce darp edilip, daha sonra da tecavüze uğrayan genç kızı görünce acil yardım ekiplerine haber vermiş, olay yerine gelen acil yardım ekiplerince hastaneye kaldırılan genç kız burada tedavi altına alınmıştı.

Bu olay üzerine açılan davada hakim tecavüzcü cani hakkına, yağma, cinsel saldırı, kemiklerin kırılmasına neden olacak şekilde kasten yaralama ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçlarından 26 yıl 8 ay hapse çarptırıldı.

Olayın faili olan Moğolistan vatandaşı T.E., çıkarıldığı ilk duruşmada suçunu kabul etmiş, hastanede tedavi altına alınan A.Ç. ise hastanede allınan ifadesinde dehşet verici olayı anlatmıştı.

Tecavüzcü cani T.E.’nin 206 yıl 8 ay ceza almasının ardından olayın faili ve mağduru olan tarafların ikisi de karara itiraz etti. Mağdur A.Ç. cezayı yetersiz buldu. Fail T.E. ise cezada indirim istedi. Bu durumda devreye istinaf mahkemesi girdi ve olayı ve verilen cezayı inceledi. İstinaf mahkemesinde yapılan inceleme sonucunda kararda herhangi bir uygunsuzluk bulunmadı ve tecavüzcü cani T.E.’nin cezası onanadı.

Olay’ın üzerinden tam bir yıl geçti. Ancak A.Ç., olayın dehşetinden hala kurtulabilmiş değil. A.E. yolda yürüdüğü sırada kendisini takip eden T.E. tarafından saldırıya uğramıştı. T.E.’ye direnen A.Ç., önce iki metre yükseklikteki cami duvarından içeri atıldı. Daha sonra burada bulunan bir kulübeye zorla sokularak kendisine tecavüz edildi. A.Ç. duvardan atıldığı sırada beli kırıldı. T.E. bununla da yetinmeyerek, genç kızın cep telefonu da alarak olay yerinden kaçtı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM