Türk Lirası Değer Kazandı 30 kasım Dolar Euro Altın Fiyatları

Türk Lirası Değer Kazandı 30 kasım Dolar Euro Altın Fiyatları

Son günlerde yükselişiyle ekonomi gündemini sıkça meşgul eden döviz kurları bu gün düşüşe geçti. Türk Lirası, Dolar, Euro ve altın gibi tüm rakipleri karşısında değer kazandı.

Dünya piyasalarında gelişmekte olan ülkelerin paraları karşısında doların değer kaybediyor olması Türk Lirası üzerinde de olumlu etkiye neden oldu. Hatta türk lirası Dolar karşısında en iyi performansı gösteren para birimi olarak büyük bir başarıya imza attı.

Dolar bu gün (30 kasım) kan kaybı yaşadı. Gelişen ülkelerin para birimleri dolar karşısında değer kazanırklen, Türkiye bu ülkelerin de bir adım önüne geçerek en iyi değeri kazanan para birimine sahip ülke olmayı başardı. Dolar, Türk Lirası karşısında yüzde yarım puanlık bir değer kaybetti ve bir Amerikan Doları 3,95 liradan işlem görürken, 3,91 liradan günü kapattı.

ALtın halk tarafından her zaman en sağlam yatırım aracı olarak görülür. Uzun vadede de hiç yatırımcısını üzmez. Bu gün ise durumnlar biraz faklı. Altın yatırımcısının yüzünü bu gün güldürmedi. Altının gramı yaklaşık yüzde 0,45 değer kaybıyla 161 liradan günü kapattı.

Euro da bu gün kaybedenler kulubünün bir üyesi oldu. Tıpkı altın gibi Euro da yüzde 0,45 değer kaybıyla günü 4,67 liradan kapattı. Bu gün yatırımcısının yüzünü güldüren yatırım aracı ise Borsa oldu. Borsaya güvenip yatırım yapanlar yüzde 1,6lık kar elde ettiler. Borsa istanbul günün son işlemini 104 puan civarlarından gerçekleştirdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM