Online Alışveriş Devinin Türkiye İçin Tarihi Sızdırıldı

Online Alışveriş Devinin Türkiye İçin Tarihi Sızdırıldı

Online alışverişin dünya lideri olarak gösterilen Amazon Türkiye’de faaliyet göstereceğinin sinyallerini geçen sene vermişti. Şimdi ise Amazonun resmen faaliyetlerine başlayacağı tarih kulislerde konuşulur oldu.

İnternet’in hayatımızın tam ortasına hızla giriş yapmasıyla online alışveriş denilen, internet üzerinden ürünlerin pazarlandığı sektör de hızla büyüdü. Hangi ülkede hangi şehirde olursanız olun beğendiğiniz ürünü almak artık bir kaç tık kadar kolay. Artık bırakın şehirleri ülkenizde bulunmayan ürünlere dahi sahip olmanız mümkün. Bunun için internet bağlantısına sahip bir cihazınız olması yeterli. Artık bir çok şirketin cep telefonu uygulaması dahi var. Durum böyle olunca alışveriş çılgınlığı da gittikçe büyüyor. Beğendiğiniz bir ürünü evinizde oturduğunuz yerden, mağaza mağaza dolaşmadan kapınıza kadar getirtmeniz mümkün.

Bu sektörün en büyük firması ise Amazon. Dünyada online alışveriş kavramının yaratıcısı ve lideri amazon, Türkiye için kapılarını açmış, geçtiğimiz yıl bir çok üründe alışveriş ve ücretsiz sevkiyat imkanı sunmaya başlamıştı. Bu hareket amazonun Türkiye pazarı için nabız yoklama hamlesi olarak değerlendirilmişti. Amazon, Türkiye’den beklediğini bulmuş olacak ki Türkiye’de resmen faaliyetlere başlayacağı konuşulmaya başlanmıştı.

Şimdi ise Amazon’un Türkiye pazarına giriş tarihi resmi olmasa da kulislerde konuşulur oldu. Çıkan haberlere göre Amazon önümüzdeki yılın temmuz ayında resmen Türkiye’de faaliyetlerine başlayacak. Her ne kadar bu haber Amazondan resmen duyurulmamış ve şu an söylenti olsa da, kuvvetli bir söylenti. Bu söylentiyi kuvvetlendiren bir diğer olay ise, Amazon’un bir kaç ay önce Türkiye’den yazılım mühendislerini bünyesine katacağını resmen duyurması.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM