Türk sivili öldürüldü, İdlib’de iki kişi yaralandı

Türk sivili öldürüldü, İdlib’de iki kişi yaralandı

Türk Genelkurmay Başkanı, 30 Ocak gecesi Suriye’nin kuzeybatı İdlib ilinde düzenlenen bir askeri konvoyda düzenlenen terörist bir araç bombardımanında Türk Silahlı Kuvvetleri için bir sivil destek görevlisinin öldüğünü söyledi.

Teröristler bir aracı patlatırken, bir Türk askeri konvoyunun İdlib’de konuşlandırılması için uluslararası bir anlaşma kapsamında bir degradasyon bölgesi kurulması askeri bir açıklama okudu.

Patlamada bir Türk askeri ve bir başka sivil çalışan yaralandığını da belirtti.

Kurban, ormancılık ve su işleri bakanlığının bir çalışanıydı, Bakan Veysel Eroğlu Twitter hesabında.

“Bugün, İdlib’in degradasyon kuvvetine katılan Devlet Su İşlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Yasin Tanboğa, İdlib’in kuzeyinde bir konvoya saldırı sırasında şehit düştü. Mahmut Pakyürek ağır yaralandı ve uzman çavuş Ömer Güneş biraz yaralandı. Tanrı’nın şehit personelin rahmetini ve yaralananlar için hızlı bir iyileşme diliyoruz. Ailesine ve ulusumuza başsağlığı diliyoruz “dedi.

Kuzeybatı bölgesindeki dağıtım, Kazakistan’ın başkenti Astana’daki Suriye barış görüşmelerinde Rusya ve İran’la yapılan anlaşma kapsamında geçtiğimiz Ekim ayında başlatıldı.

Suriye’nin Beşar Esad rejimine, Rusya ve İran’a karşı ve rejimi destekleyen gruplara destek veren Türkiye arasında de-tırmanma bölgesi kurulması, Mayıs 2017’de kabul edildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
İdlib türkiye YPG

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM