Warren, bağışçı şirketlerini parçalama sözü verdiği için teknik bağışlarda bulunuyor

Warren, bağışçı şirketlerini parçalama sözü verdiği için teknik bağışlarda bulunuyor

Teknoloji devi çalışanları, Warren’ın maaş çeklerini imzalayan şirketleri parçalamak için çağrıda bulunduğundan Elizabeth Warren’ın başkanlık kampanyasına para döküyorlar.

Salı günü yapılan yeni bağış toplama açıklamalarına göre Warren, Temmuz ayının başından Eylül ayının sonuna kadar Amazon, Apple, Facebook ve Google’dan 121.339 dolar kazandı. Warren, 2019’un üçüncü çeyreğinde toplam 24,6 milyon dolar topladı ve Demokratik cumhurbaşkanlığı adaylığı adayları arasında sadece Bernie Sanders’ı takip etti.

Birçoğu depo çalışanı veya perakende çalışanı olmayan beyaz yakalı profesyoneller olan teknoloji endüstrisi bağışçıları, Massachusetts senatörünün büyük teknoloji firmalarına yönelik sık sık eleştirilmesi nedeniyle Warren’a verdi. çarşı. İki başkandan fazla Amazon çalışanı, “başkan yardımcısı” nı “mühendis” e “müdür” e kadar değiştirerek, özel para toplama etkinlikleri yapmayan ve bunun yerine parasını çevrimiçi olarak toplayan Warren’a 28 ila 615 dolar verdi.

“Dev teknoloji şirketlerinin çok fazla gücü var.” Warren bu yılın başlarında tweet attı . Amazon’un mağazasındaki rolüne atıfta bulunarak şunları ekledi: “Sen hakem olabilirsin ya da oyuncu olabilirsin – ama her ikisi de olamazsın.”

Warren bu hafta kendini Silikon Vadisi’nin seçkinlerinden ayırmak için bir adım daha attı: “Büyük teknoloji şirketlerindeki, büyük bankalardaki, özel sermaye şirketlerindeki veya finansal riskten korunma fonlarındaki yöneticilerden” 200 doların üzerinde katkı yapmayacağına söz verdi ve kampanyası o kalıba uyan insanlardan bağış iade edin.

Warren’ın teknoloji endüstrisi hakkındaki yorumları , şirketinin bir Warren yönetiminin Facebook’u parçalama çabalarına yasal bir meydan okuma getireceğini söyleyerek sesine yakalanan Facebook kurucusu Mark Zuckerberg gibi üst düzey yöneticileri endişelendirdi .

“Günün sonunda, eğer birisi varoluşsal bir şeyi tehdit etmeye çalışacaksa, mindere gidersiniz ve savaşırsınız,” dedi Zuckerberg, sızan sese göre.

Facebook çalışanları, en son fon sağlama çeyreğinde Warren’ın kampanyasına 10.000 dolardan biraz fazla bağışta bulundu ve bu da Zuckerberg’in yorumları kamuoyuna açıklanmadan kısa bir süre önce sona erdi.

Üçüncü çeyrekte, Dropbox, Square, Twitter, SpaceX, Ancestry.com ve Microsoft tarafından istihdam edilen bireyler de dahil olmak üzere, diğer teknoloji şirketlerinin çalışanları için Warren’a katkıda bulundu . Ayrıca kuluçka makinesi Y Kombinatörü eski başkanı Sam Altman’dan 2.800 dolarlık bağış yaptı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM