Yılbaşı Güncel Hava Durumu Tahmini Kar Var mı?

Yılbaşı Güncel Hava Durumu Tahmini Kar Var mı?

Yeni bir seneyi karşılamaya hazırlanan yurttaşlar yılbaşında hava durumu nasıl olacak, kar yağacak mı diye merak ediyor. Meteoroloji genel müdürlüğü’nün tahminlerini haberimizde derledik. Işte 31 aralık pazar günü yurtta hava durumu…

Kredibanka.net / Haber Merkezi

Yılbaşında hava durumu nasıl olacak? Yeni yılda kar yağacak mı? Dört mevsimin aynı anda yaşandığı yurdumuzda hava durumu da değişkenlik gösteriyor. Hava sıcaklığı; pazar ve pazartesi günleri yağışla beraber Kuzey, iç ve doğu kesimlerde azalacak, salı günü iç kesimlerde tekrar artarak, ülkemiz genelinde mevsim normalleri üzerinde seyredecek. Meteoroloji genel müdürlüğü’nün yakaladıği hava durumu tahminleri, 31 aralık pazar günü yurtta hava durumu iyi mi olacak sorusunun cevabı haberimizde.

31 aralik pazar yurtta hava durumu

Ankara’da 31 aralık pazar günü yağış beklenmiyor. Hava durumu en düşük 1 aşama en yüksek 6 aşama olacak.

Istanbul’da 31 aralık pazar günü yağmur yağışı umut ediliyor. Hava durumu en düşük 6 en yüksek 10 derece olacak.

Izmir’de 31 aralık pazar günü güneşli bir hava durumu umut ediliyor. En düşük 7 en yüksek 12 aşama olacak.

Mersin

Yarın (31.12.2017 pazar) mersin çevrelerinde görülecek sağanak yağışların akşam saatlerine kadar il genelinde kuvvetli ve yer yer çok güçlü (21-75 kg/m2) olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (sel, su baskını, yağış anında güçlü rüzgar vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Adana

Uçurumın (31.12.2017 pazar) adana çevrelerinde görülecek sağanak yağışların akşam saatlerine kadar il genelinde kuvvetli ve yer yer çok güçlü (21-75 kg/m2) olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (sel, su baskını, yağış anında kuvvetli rüzgar vb.) karşı dikkatli ve önlemli olunması gerekiyor.

Kirklareli

30.12.2017 cumartesi günü kırklareli çevrelerinde görülecek yağışların sabah saatleri ile gece saatleri arasında kuvvetli yağmur (20-50 kg/m2) şeklinde olması; akşam saatlerinden sonra başta demirköy olmak üzere kuzeyindeki yüksek kesimlerde yağışların karla karışık yağmur ve kara dönüşerek bu kesimlerde (kırklareli’nin kuzeyinin yüksek kesimlerinde) 5 ila 10 santimetre kar örtüsü bırakması umut ediliyor. Kuvvetli yağışların meydana getirebileceği sel, su baskını, ulaşımda aksamalar benzer biçimde olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Edirne

30.12.2017 cumartesi günü edirne çevrelerinde görülecek yağışların sabah saatleri ile akşam saatleri arasında güçlü (20-50 kilogram/m2) olması beklendiğinden meydana gelebilecek sel, su baskını şeklinde olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Haftalık hava tahmini
(31 aralık 2017 – 06 ocak 2018)
Hava sıcaklığı; pazar ve pazartesi günleri yağışla beraber kuzey, iç ve doğu kesimlerde azalacak, salı günü iç kesimlerde yeniden artarak, ülkemiz genelinde mevsim normalleri üzerinde seyredecek.

Tekirdağ

30.12.2017 cumartesi günü tekirdağ çevrelerinde görülecek yağışların sabah saatleri ile akşam saatleri içinde kuvvetli yağmur (21-50 kilo/m2) şeklinde olması beklendiğinden meydana gelebilecek sel, su baskını şeklinde olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Konya-antalya arasinda kar yağişi

Yapılan son değerlendirmelere bakılırsa, 30.12.2017 cumartesi günü öğle saatleri ile 31.12.2017 pazar günü sabah saatleri içinde konya’yı antalya’ya bağlayan karayolu üzerinde 1200 metre rakım üzerindeki yüksek kesimlerde (özellikle alacabel mevki) yer yer yoğun kar yağışları (20 santimetre ve üzeri) beklendiğinden, buzlanma ve ulaşımda aksamalar benzer biçimde olumsuzluklara karşı ilgililerin ve yurttaşların dikkatli ve önlemli olmaları gerekiyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM