Ziraat Bankası Hesap Numarası Öğrenme

Ziraat Bankası Hesap Numarası Öğrenme

IBAN numarası kullanılmaya başlandıktan sonra önemini kaybeden hesap numarası halen bankalar tarafından açılan her hesaba verilmekte ve bazı işlemlerde kullanılmaktadır. Bu nedenle Ziraat Bankası müşterileri için ihtiyaç duymaları durumunda Ziraat Bankası hesap numarası öğrenme nasıl yapılır ve hangi yollar kullanılır bu konuda sizlere bilgi vereceğiz. Bilindiği gibi iban numarası hesap numarasının yerine kullanılmaya başlanmış olan, […]

IBAN numarası kullanılmaya başlandıktan sonra önemini kaybeden hesap numarası halen bankalar tarafından açılan her hesaba verilmekte ve bazı işlemlerde kullanılmaktadır. Bu nedenle Ziraat Bankası müşterileri için ihtiyaç duymaları durumunda Ziraat Bankası hesap numarası öğrenme nasıl yapılır ve hangi yollar kullanılır bu konuda sizlere bilgi vereceğiz.

Bilindiği gibi iban numarası hesap numarasının yerine kullanılmaya başlanmış olan, uluslararası standartlara göre verilen bir hesap numarasıdır. Her ne kadar hesaba iban numarası verilse de bankaların kendi standartlarına göre hesap numarasını verme işlemleri de devam etmektedir.  Bir bakıma da bunu yapmaları gerekmektedir çünkü IBAN numarası çözümlemesi yapıldığında son on altı karakterin banka hesap numarasını gösterdiğini görmekteyiz. Bu durumda elinizde iban numarası varsa hesap numarasını öğrenmeniz çok kolaydır.

Buna göre Ziraat bankası hesap numarası öğrenme yöntemlerinden ilki iban numarasını öğrenme olacaktır. Eğer Ziraat Bankası iban öğrenme hakkında bilgi sahibi değilseniz ve bu yöntem ile hesap numarasını öğrenmek istiyorsanız Ziraat Bankası IBAN Sorgulama yazımızı inceleyebilirsiniz.  İban numarasını öğrendiniz ve şimdi geldi 26 karakter içerisinden hesap numarasını bulmaya.  IBAN numarasının son 16 karakteri banka hesap numarasını göstermektedir. Bu bankalara göre farklı uzunluklarda olmaktadır ve bu nedenle hesap numarasını önüne sıfır eklenerek 16 karaktere tamamlanır.

Hesap numarası öğrenmek için tercih edilebilecek diğer yöntem; bankacılık işlemlerinde karşılaştığımız en küçük problemde ve bilgi ihtiyacımızda tercih ettiğimiz Ziraat Bankası çağrı merkezi kullanımıdır. Ziraat Bankası çağrı merkezi 444 0 000 veya 0850 220 00 00 numaralı telefondan aranarak hesap numarası öğrenilebilir. Bu işlemde çağrı merkezi güvenlik adımından geçilecektir, bu nedenle şahsen aranması uygun olur.

Gelişen teknoloji ve internetin getirdiği en büyük avantaj, bankacılık işlemlerinin şubelere gidilmeden yapılamasını sağlayan internet bankacılığının kullanılması olmuştur. Ziraat Bankası internet bankacılığı ve mobil bankacılık kanalları da hesap numarası öğrenme için kullanılabilecek bir diğer yöntemdir. Bu yöntemin tercih edilmesi durumunda Ziraat Bankası internet bankacılığına giriş yatıktan sonra hesap detayları incele işlemi yapılarak hesaba ait iban ve hesap numarası bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Ziraat Bankası hesap numarası öğrenme için kullanılabilecek son yöntem ise, şubeler aracılığı ile hesap numarasını öğrenmedir. Bunun için zaman sıkıntınız yoksa şubelere giderek müşteri temsilcisi yardımıyla hesap numarası öğrenilebilir.

Diğer makalemiz olan Ziraat Bankası Müşteri Temsilcisine Bağlanma yazımızda, ağrı merkezi kodları ve hızlı işlem kodu hakkında bilgi verilmiştir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM