Güvenlik Zafiyeti Nedeniyle Brezilya’da Ordu Devrede

Güvenlik Zafiyeti Nedeniyle Brezilya’da Ordu Devrede

kredibanka.net Haber Merkezi / Burak

Brezilya’nın Rio Grande do Norte eyaletinde polis güçlerinin on gündür aralıksız süren iş bırakma eylemleri nedeniyle asayişi sağlama işi askere kaldı.

Brezilya’nın Rio Grande do Norte eyaletinde polis güçleri bir takım sorunların düzeltilmediği gerekçesiyle bir eylem başlatarak yaklaşık on gündür iş bırakmışlardı. Bu sebeple çok önemli bir görev üstlenen polisin iş bırakmasıyla eyalette güvenlik zafiyetleri baş göstermeye başladı. Polisin sorunlarının çözülememesi ve eylemin sürüyor olmasından dolayı, Brezilya’nın Rio Grande do Norte valisi Robinson Faria tarafından yayımlanan kararnameyle, eyaletin güvenliğini sağlama işi askere verildi. Bundan sonra Brezilya’nın Rio Grande do Norte eyaletinin güvenliği ordudan sorulacak.

Eyalette polis kuvvetleri ve itfaiyeciler 19 Aralık’tan bu yana eylemde. Çalışma koşullarının iyileştirilmesini isteyen ve maaşlarını zamanında alamamaktan şikayetçi olan polis kuvvetleri ve itfaiyeciler yaklaşık on gündür iş bırakma eylemini sürdürüyor.

Polis’in yürüttüğü görevin ne denli önemli olduğu herkesçe zaten malum. Ancak bu kısa süre zarfında bile polisin yokluğunda oluşan güvenlik zafiyetinden yararlanmak isteyen bir takım kötü niyetli kişilerin karıştığı adli olaylarda oldukça fazla oranda artış meydana geldi. Polisin eylemde olduğu bu on günlük süre zarfında 500’ü aşkın hırsızlık, gasp ve yağma olayı yaşandı. Bu durum yetkilileri harekete geçirdi ve güvenlik zafiyetinin giderilmesi adına artık bu tip olaylarla asker ilgilenecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
brezilya ordu polis

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM