SYRIZA, Katrougalos’un Pazar günkü seçimlere katılmayacağını bildiren bir bildiri yayınladı

SYRIZA, Katrougalos’un Pazar günkü seçimlere katılmayacağını bildiren bir bildiri yayınladı

Ana muhalefet partisi SYRIZA Perşembe günü, milletvekili George Katrougalos’un bir televizyon röportajında ​​yaptığı açıklamaların ardından Pazar günü yapılacak genel seçimlerde aday olmayacağını duyurdu.

Basında çıkan haberlere göre Çarşamba günü Katrougalos, SYRIZA’nın hem ücretliler hem de serbest çalışanlar için sigorta primlerini gelir düzeyine bağlamayı planladığını ima etti. Açıklamalar, hükümet sözcüsü de dahil olmak üzere sert eleştirilerle sonuçlandı.

SYRIZA yaptığı açıklamada, “Orta sınıf, büyük fedakarlıkların ardından, krizin ve (Başbakan Kyriakos) Miçotakis’in umursamayan kibirli politikalarının bedelini ağır ödedi. Bu nedenle, orta sınıfın mali açıdan daha az yüke hakkı vardır”.

Milletvekilinin adını vermeden, “SYRIZA-Progressive Alliance’ın Değişim Sözleşmesi bu konuda kesinlikle açıktır” diye ekledi. “Bu bizim kolektif hayalimiz, etik yükümlülüğümüz ve bizi onu uygulamaya adamış durumda. Farkında olarak veya yanlışlıkla Değişim Sözleşmesinden sapan herkes, kendisini büyük değişime yönelik kolektif çabadan muaf tutmuş olur.”

SYRIZA açıklamasını göndermeden önce, eski çalışma bakanı, SYRIZA’nın politika açıklamalarına değil, kişisel ilkelere atıfta bulunduğunu açıklığa kavuşturduğunu açıklayarak kendi açıklamasını yaptı. Dünkü açıklamalarımın siyasi sorumluluğunu tamamen üstlendiğini ve seçim mücadelesinden çekildiğini ekledi.

İktidardaki Yeni Demokrasiyi sözde gizli bir SYRIZA gündemi konusunda halkı yanıltmakla suçladı ve “Sol her zaman doğruyu söyler. Gizli bir ajanda olsaydı, bunu seçimlerden iki gün önce gönüllü olarak ifşa eder miydim?”

içişleri bakanlığı

İçişleri Bakanlığı kaynakları Perşembe akşamı George Katrougalos’un yaklaşan seçimlerdeki adaylığının geçerliliğini koruduğunu söyledi.

Bakanlığın Seçim Müdürlüğü, “Adaylığının Yargıtay tarafından resmen ilan edildiği göz önüne alındığında, yürürlükte kalmaya devam ediyor, bu nedenle seçilirse milletvekili koltuğunu bırakma hakkına sahip” dedi. [AMNA]

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM