4 Yıl Otomobil Parçalarına Vergi Uygulanmayacak

4 Yıl Otomobil Parçalarına Vergi Uygulanmayacak

kredibanka.net / Haber Merkezi

Otomobil üretiminde kullanılan ve bazı teknolojik ürünlere yönelik vergi düzenlemesi yapıldı. Bu düzenleme kapsamında söz konusu ürünlerin ülkeye girişi sırasında gümrük vergisi uygulanmayacak.

Vergi kanununda yapılan bir takım değişiklikler kapsamında otomobil üretiminde kullanılan ve bir takım teknolojik ürünlerin ülkeye sokulmasında uygulanan vergilerin bazıları kaldırıldı. Yürürlüğe girecek olan değişiklikle beraber, otomotiv sanayisinde kullanılan çeşitli ürünler, cep telefonu görüntüleme ve kontrol modülü, röleler, OLED göstergeler, LCD modüller, elektrik iletkenleri, fiber optik plakalar, elektronik devre kartları, yeniden şarj edilebilir lityum iyon polimer piller, endüstriyel robotlar için sürücü ünitesi gibi ürünlerin gümrük vergileri sıfırlandı.

Vergi kanununda yapılan değişiklik kapsamında ülkeye alınacak olan bu ürünlerden 4 yıl boyunca gümrük vergisi alınmayacak. Bu kapsamda maliyetlerin düşürülmesi planlandığı ve bu ürünlerin ülkemizde kullanılarak üretilen bazı ürünlerin de fiyatlarında indirime gidileceği söyleniyor.

Bakanlar kurulu tarafından alınan “İthalat Rejimi Kararına Ek Karar” resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM