Araba Fiyatları Döviz Kuruna Göre Zamlanacak

Araba Fiyatları Döviz Kuruna Göre Zamlanacak

Araba fiyatlarının yılbaşından itibaren satın alındığı döviz kuruna gore belirleneceğini anlatan bozkurt, kurun bugünki değerini koruması halinde 2017-2018 seneleri arasında araç fiyatlarında yüzde 5 ila yüzde 10 oranında artışların beklenebileceğini bildirdi.

Muhabirlere konuya ait değerlendirmede bulunan toyota türkiye pazarlama ve satış a.ş. üst yöneticisi (ceo) ali haydar bozkurt, toplam pazarda bu yıl yapılan satışların bir önceki seneye kıyasla biraz daralmasının konjonktürel gelişmelere bakılmış olduğunda makul karşılanabileceğini dile getirdi.

2017 senesinin ilk 11 aylık döneminde toplam pazarın geçen seneyle aynı ölçüde kaldığını dile getiren bozkurt, yıl sonucunda ise toplam pazarın 950 bin bandında sonlanmasını beklediğini belirtti. 2017 yılında çok fazla kaybın yaşanmayacağını anlatan bozkurt, bu kapsamda gerçekleşecek kapanış ile geçtiğimiz seneye kıyasla yüzde 2 nispetında bir düşüşün olabileceğini bildirdi. Filo pazarının genişlediğine işaret eden bozkurt, filo satışlarının toplam satışlardaki açığı kapattığına işaret etti. Bozkurt, filo pazarında markaların agresif bir yöntem izlemesiyle doğru orantılı olarak sıralamanın değiştiğini belirtti.

Marka geliştirme çalışmaları yapılacak toyota’nın yılın ilk 11 aylık döneminde 33 bin 783 tane binek araba, 3 bin 966 adet ticari (hilux) olmak üzere 37 bin 749 tane satış gerçekleştirdiklerine dikkat çeken bozkurt, 2018 yılında mevcut bilançoların kontrol edileceğini ve ihtiyaç duyulan iyileştirmelerin yapılacağı bir dönem olacağını dile getirdi. Buna ayrıca 2019 ve ilerleyen zamançte toyota markasının en güçlü yanı olan hibrit model saysıcaklıknın artacak olması sebebiyle 2018 senesi hibrit iletişiminin ve lüzumlu altyapının hazırlanması ile geçeceğini anlatan bozkurt, en güçlü yönleri olan hibrit teknolojisi üzerinden toyota marka görüntüını geliştireceklerini bildirdi.

Toyota’nın 2018 yılında 50 bin tane satış yapmayı hedeflediklerini ifade eden bozkurt, toplam otomobil pazarında 2018’in 6 yada 7. Sırada olacaklarını öngördüklerini belirtti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM