Alacaklılar PPC’nin mali durumunu araştırıyor

Alacaklılar PPC’nin mali durumunu araştırıyor

Yunanistan’ın şu anda Atina’daki alacaklılarının misyon şefleri, Enerji Bakanı Giorgos Stathakis’ten zarar veren Public Power Corporation’daki durumu, özellikle 2018’deki son derece düşük performansları ve tesisin sürdürülebilirliğini sağlamak için alınacak önlemleri güncellemelerini istedi. .

Stathakis, dış koşullarla ya da olmayacak faktörlerle ilgili olarak tesadüflerin ürünü olduğu iddia edilen 900 milyon avronun üzerindeki kaydedilen kayıpların şirketin geleceği konusunda yanıltıcı olduğunu savunarak, denetçilerin endişelerini küçümsemeye çalıştı. sonraki yıllarda tekrarlanır.

Fatura ödemeleri konusunda, başbakanın elektriğe katma değer vergisinin yüzde 13 ila 6 arasında düşürülmesine ilişkin Salı günü yaptığı duyuruda, tüketiciler üzerindeki yükü hafifletmek ve faturalarını ödemelerini kolaylaştırmak üzere ayarlandı. Bu aynı zamanda hizmet kuruluşunun nakit akışını iyileştirmeli ve ödenmemiş faturalardan KDV için devlete ödediği parayı azaltmalıdır.

KDV indirimi ayrıca, kurumun faiz indirimini müşterilere indirmeye karar vermesi durumunda PPC’nin likiditesine dolaylı destek aracı olabilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM