Andrew Bird, Summer Nostos Festivalinde sahne alacak

Andrew Bird, Summer Nostos Festivalinde sahne alacak

Yunan mitolojisinden esinlenilmiş bir albümün piyasaya sürülmesiyle Illinois’li Andrew Bird, bu ayki Summer Nostos Festivali için bu ay Atina’yı ziyaret ediyor. 

Bir indie rock aletçisi olan Bird, yenilikçi döngü çalışması, keman çalması ve en önemlisi ıslık çalması nedeniyle çok sevilir. En son albümü “Yine de En İşim”, müzisyenin repertuarında açık bir politik mesaj içeren ilk. 

Üretken müzisyen bu yıl başlarında KCRW’ye “2016 seçimleri ve Charlottesville arasında yazılmıştı” dedi. “Geri adım atmanın ve devam eden her şeye bakmanın ve bu tür ölüm sarmalında nasıl yakalandığımıza bakmanın bir yolunu bulmaya çalışıyordum.”

“Şimdiye Kadarki En İyi Çalışmam” siyasetin sanatta bugünün özellikle bölünmüş sosyal ortamındaki yeri sorununu aydınlatıyor. 10 parçalı albümdeki ilk şarkı olan “Sisyphus”, insanların kendi ıstırabına olan bağımlılıklarının bir övgüsüdür. Vokal ve piyanoda eşlik eden bu indie numarası, Kuşun söylediği gibi goofiness ve dürüst lirizm arasındaki çizgiyi sarstı, “Bir tanrı gibi düşkünlükten ziyade ölümlü olarak başarısız olmayı tercih ederim.” bir dağa tırmanmak için. 

Kuş, Carnegie Hall, Sydney Opera Binası ve Walt Disney Konser Salonu gibi dünyanın sayısız prestijli mekanında sahne aldı ve yeni ortamlarda müzikle iletişim kurmak için görsel sanatçılar ve bilim insanlarıyla çalıştı. “Benim En Güzel Çalışmam”, Bird’ün 12. tam uzunlukta albümü.

Summer Nostos Festival programında ayrıca küresel sanatçılar Yerel Yerliler, Neneh Cherry, Balthazar ve daha pek çok şey var. 

Kuş, 24 Haziran günü saat 23: 00’te Stavros Niarchos Vakfı Kültür Merkezi’nde Büyük Çimenlikte olacak. Giriş ücretsiz. Daha fazla bilgi için snfestival.org adresini ziyaret edin.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM