Apple Kullanıcıları Mesajla Birbirlerine Para Gönderebilecek

Apple Kullanıcıları Mesajla Birbirlerine Para Gönderebilecek

Apple, İphone ve İpad kullanıcıları için yeni bir uygulama başlattı. Artık para göndermek bir mesaj atmak kadar kolay.

Apple yeni uygulaması sayesinde kullanıcıların birbirlerine para göndermelerini kolaylaştırdı. Apple Pay Cash adı verilen yeni uygulama sayesinde İphone ve İpad sahiplerinin birbirlerine para göndermeleri artık bir mesaj kadar kolay.

Bu uygulama iOS 11.2 işletim sistemiyle çalışan iPhone SE, iPhone 6 ve üzeri akıllı telefonlar, iPad Pro, beşinci nesil iPad, iPad Air 2, iPad mini 3 ve üzeri tabletler ve Apple Watch cihazları kullananlar için yayınlandı.

Şu an sadece Amerika Birleşik Devletlerinde bulunan kullanıcılar için sunulan özellik, kullanıcıdan 18 yaşını doldurmuş olmasını ve iki aşamalı bir güvenlik sisteminin doğrulanmasını istiyor.

Apple Pay Cash kart üzerinden yapılan transferlerden hiç bir komisyon alınmadığı gibi, diğer herhangi bir banka hesabına yapılan transferlerde tamamen ücretsiz. Kredi kartına gerçekleştirilen transferlerde ise yüzde 3 oranında kesinti yapılıyor.

Bu özellikle gönderilen paralar, Apple Pay Cash kartlarından çekilebiliyor. Ayrıca diğer banka hesaplarına da gönderilip herhangi bir bankanın hesap kartıyla da paranızı kullanmanız mümkün.

Ayrıca Apple’ın akıllı dijital asistanı Siri’de Apple Pay Cash özelliğine bağlı komutları anlıyor. Örneğin Burak’a 10 lira yolla gibi bir komutla başka hiç bir işlem yapmadan para göndermeniz mümkün.

Sanal kartı kullanıma açmak için Wallet uygulaması üzerinden Apple Pay Cash karta dokunmak ve verilen yönergeler doğrultusunda Apple Pay özelliğini etkinleştirmek gerekiyor.

Etkinleştirmenin ardından, Apple cihazlarında bulunan Mesajlar uygulaması kullanılarak herhangi bir diyalog içerisinden Apple Pay Cash kart ile istenilen kişilere para gönderilebiliyor.

Apple Pay Cash kart ile tek seferde en az 10 dolar, en fazla 3.000 dolar gönderilebiliyor. Kullanıcılar bir hafta içerisinde ise en fazla 10.000 dolar değerinde para transferi gerçekleştirebiliyor. Bir hafta içerisinde banka hesabınıza aktarabileceğiniz paranın sınırı ise 20.000 dolar.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM