Android 8.0 Note 8’de Test Edilirken Yakalandı

Android 8.0 Note 8’de Test Edilirken Yakalandı

Samsung’un merakla beklenen modeli Galaxy Note 8’den sızıntılar gelmeye devam ediyor. Son olarak henüz piyasaya çıkmayan Note 8 üzerinde çalışan yine Note 8 gibi henüz piyasaya çıkmayan Android cersiyonu 8.0 birlikte görüntülendi.

Samsung Galaxy Note 8 cihazını piyasaya sunmak için gün sayıyor. Ancak cihaz hakkında sızıntılar sayesinde henüz piyasaya çıkmamasına rağmen pek çok bilgiye ulaşmış durumdayız. Son sızıntı ise Amerika’dan geldi. Görüntüde Samsung Galaxy Note 8 cihazının üzerinde çalışmakta olan Android 8.0 versiyonu görülüyor.

Samsung Galaxy Note 8 için güncelleme yapmanıza olanak sağlayan ve bu güncellemeyi bir bilgisayara bağlamadan direk telefonunuza indirerek kurmanıza olanak sağlayan OTA adı verilen güncelleme dosyası internete sızmıştı. Ancak bu güncellemeyi indirip kullanan bir cihaz ilk kez görüntülendi.

Note 8 sahiplerine buradan küçük bir uyarıda bulunalım. Eğer Amerika’da değilseniz veya telefonunuzu Amerika’dan almadıysanız sakın bu dosyayı indirip telefonunuza kurmayın. Çünkü Amerika ve diğer ülkelerde sayışa sunulacak olan Note 8’lerin işlemcileri farklı. Note 8’lerin sadece Amerika versiyonları Snapdragon işlemciye sahip. İnternete sızdırılan ve telefonunuzda henüz piyasaya çıkmadan Android 8.0 işletim sistemi kullanmanızı sağlayan bu güncelleme sadece Snapdragon işlemcide çalışıyor.

Sızdırılan bu dosyayı Snapdragon işlemcisi olmayan bir cihaza indirip kurmak gibi bir hata yaparsanız cihazınızı tamamen kaybetme riskiyle karşı karşıya kalabilrsiniz. Anakartınız büyük ölçüde zarar görebilir. Amerika dışında satılan Note 8 cihazların üzerinde Exynos işlemci bulunuyor.

Görüntülenen bu işletim sisteminin ne aşamada olduğu konusunda henüz bilgi sahibi değiliz. Android versiyonunun 8.0.0 oluşu henüz ilk deneme sürümü olabileceğinin habercisi. Muhtemelen daha bir çok değişikliğe uğrayacaktır.

Bunun yanında bu güncellemeyi indirip kullananlardan alınan bilgilere göre, Android 8.0 Galaxy Note 8 cihazlarında oldukça iyi performans sağlıyor ve sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Ancak Türkiye kullanıcıları tekrar uyarmakta fayda var. Bu güncellemeye bir şekilde ulaşırsanız sakın cihazınıza yükleme riskini almayın. Muhtemelen cihazınızın kullanılamaz hale gelmesine neden olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM