Aşırı sağcı milletvekili Floros, parlamentodaki arbedenin ardından uzaklaştırma emriyle kefaletle serbest bırakıldı

Aşırı sağcı milletvekili Floros, parlamentodaki arbedenin ardından uzaklaştırma emriyle kefaletle serbest bırakıldı

Eskiden aşırı sağ Spartiates partisinde yer alan bağımsız milletvekili Konstantinos Floros, önceki gün Parlamento’da başka bir milletvekili Vassilis Grammenos’a saldırıp yumrukladığı gerekçesiyle tutuklanmasının ardından Perşembe günü uzaklaştırma emriyle kefaletle serbest bırakıldı.

Serbest bırakıldıktan sonra Floros’un, Grammenos’tan en az elli metre uzakta kalması yönündeki yasaklama emrine uyması gerekiyor.

Çarşamba günü, bir hakaret davasıyla ilgili tartışma sırasında milliyetçi Yunan Çözümü milletvekili Grammenos’a fiziksel saldırıda bulundu. Milletvekilleri, Floros’un babası tarafından hakaretten dava edilen Yunan Çözümü lideri Kyriakos Velopoulos’un dokunulmazlığının kaldırılıp kaldırılmayacağını tartışırken, genel kurul salonunun dışında Grammenos’a yumruk atmasının ardından gözaltına alındı.

Tartışma sırasında Grammenos’un burnu kırıldı ve çenesi çıktı. 

“O anın sıcağında doğru davrandığımı düşündüm. Ancak bir milletvekili olarak bunun tamamen yanlış olduğunu şimdi anlıyorum. Bu tür bir davranış bir Yunan parlamenterine yakışmıyor ve kötü bir örnek oluşturuyor” dedi Floros mahkemeye çıktıktan sonra. 

İddia makamı Floros’u bir milletvekiline saldırıda bulunmakla suçladı ve parlamentoya veya parlamento üyelerine karşı şiddet kullanmak veya şiddet tehdidinde bulunmaktan en az on yıl hapis cezasıyla karşı karşıya kaldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM