DAEŞ Üyeleri Yılbaşını Kana Bulamak Üzereyken Yakalandı

DAEŞ Üyeleri Yılbaşını Kana Bulamak Üzereyken Yakalandı

kredibanka.net / Haber Merkezi

Ankara’da düzenlenen bir operasyonda DAEŞ üyesi olduğu tespit edilen beş kişi yakalandı. Zanlılar, polisin yürüttüğü titiz operasyonda yakalanmasa, yılbaşı kutlamalarının yapıldığı mekanlara yönelik terörist saldırılar düzenleyecekti.

Ankara Emniyet Müdürlüğüne bağlı Terörle Mücadele ekipleri aldıkları bir istihbarat üzerine operasyon düzenledi. Düzenlenen operasyonda DAEŞ üyesi oldukları tespit edilen biri Çeçenistan, biri Irak, üçü Suriye uyruklu 5 şüpheli yakalandı. Polis’in titizlikle yürüttüğü operasyon neticesinde yakalanan zanlılar, yılbaşı gecesi eğlence mekanlarında eğlenenlere yönelik terörist eylem hazırlığı içindeydi.

Geçen yıl düzenlenen kanlı Reina saldırısının ardından bu yıl polis ekipleri benzer bir olaya mahal vermemek adına teyakkuzda. Ankara polisi de tüm yurtta olduğu gibi tüm ihbarları ve istihbaratları büyük bir titizlikle değerlendiriyor. Yine Ankara Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne gelen bir ihbarı değerlendiren polis ekipleri, düzneledikleri operasyonda, yılbaşı gecesini kana bulamaya hazırlanan 5 DAEŞ üyesini kıskıvrak yakaladı. Düzenlenen operasyonda iki ayrı adreste yakalanan teröristlerin biri Çeçenistan, biri Irak, üçü Suriye uyruklu.

Teröristlerin yakalandıkları adreslerde, farklı kişiler adına düzenlenmiş bir çok sahte kimlik ve pasaportun yanı sıra, çok sayıda örgütsel evrak da ele geçirildi. Zanlıların sorguları halen devam etmekte. Zanlıların sorguda sarf edecekleri isimler önem taşıyor. Polis teröristlere destek veren başka kişilerin de olabileceği ve başka teröristlerin de eylem hazırlığında olabileceği şüphesiyle, yakalanan teröristlerden bilgi almaya çalışıyor. Bu doğrultuda göz altı sayısının da artacağı düşünülüyor.

Bu operasyonun yanında, Ankara’da Terörle Mücadele ve İstihbarat polislerinin birlikte yürüttükleri ve çok sayıda polisin katılımıyla düzenlenen DAEŞ operasyonlarında yakalanan teröristlerin sayısında da artış var. İlk etapta yakalanan terörist sayısının 29’dan 37’ye yükseldiği duyruldu. Yakalanan teröristlerin ifadelerinin alınmaya devam ettiği, ve bu ifadeler sonucunda göz altı sayısının da artacağı söylendi.

Polisin operasyonlar neticesinde yakaladıkları teröristlerin bir çoğu yabancı uyruklu. Ülkeye kaçak yollarla girdikleri tespit edilen teröristlerin yakalandıkları adreslerde yapılan araştırmalarda bazı krokiler ve dökümanlar bulundu. Bu bulgular ışığında teröristlerin yılbaşında faaliyet gösteren eğlence mekanlarına yönelik bir takım saldırıların hazırlığında oldukları anlaşıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM