Kapanma Partisi Skandalı Hakkında Müdürden Açıklama

Kapanma Partisi Skandalı Hakkında Müdürden Açıklama

kredibanka.net / Haber Merkezi

Şanlıurfa’da bir devlet okulunda düzenlenen skandal parti hakkında, olayın gerçekleştiği okulun müdüründen bir açıklama geldi. Okul’da çocuk yaştaki öğrencilere baş örtüsü giydirip, bunu da bir partiyle kutlandığından haberi olmadığını ileri süren müdür, bu organizasyonun öğrencilerden gelen talep üzerine gerçekleştiğini söyledi.

Olay yaratan “Kapanma Partisi” Şanlıurfa Bozova Hacılar Ortaokulu’nda meydana geldi. Din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni G.İ. daha çocuk yaşta olan kız öğrencileri tesettüre sokup, bunu da bir parti düzenleyerek kutladı. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan okul müdürü ise yapılan organizasyondan haberi olmadığını söyledi.

Okul müdürü yaptığı açıklamada, “Ders saatlerinde her sınıfta ne olup bittiği konusunda bilgi sahibi olmamız mümkün değil. Her sınıfa derste girip denetleme yapmamız mümkün değil. Olayın sosyal medyada ve haberlerde duyulmasının ardından bizim de haberimiz oldu. Hafta sonu olması hasebiyle herhangi bir soruşturma yapmamız mümkün değil. İlk mesai gününde konuyla ilgili soruşturma derhal yapılacaktır. Ancak organizasyonu düzenleyen öğretmenimizle telefonda görüştük. Talebin öğrencilerden geldiğini söyledi. Hiç bir öğrenciyi kapanması ve bu partiye katılması için zorlamadığını hepsinin gönüllü olarak bu organizasyona katıldığını ve kapandığını söyledi.” dedi.

Bozova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ise konuya müdahil oldu. İlçe Milli eğitim Müdürlüğü tarafından konunun geçtiği okulun yöneticileri ve, “Kapanma Partisi” düzenleyen öğretmen hakkında idari soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

Olay bir sınıfta çekilen bazı fotoğrafların sosyal medyada paylaşılmasıyla ortaya çıktı. Nerede ne zaman çekildiği belli olmayan fotoğraflarda, bir sınıf içerisinde çocuk yaştaki öğrencilerin başörtüsü takarak ellerine ‘Kapandım mutluyum’, ‘Şükür ki kapandım’, ‘Haydi sen de kapan’, ‘Ben de artık kapalıyım’, ‘Hamdolsun kapandım’ yazılı pankartları alarak poz verdiği görülüyordu. Sosyal medyada bu fotoğrafların yayılmasının ardından, bir çok kişi çocuk yaşta öğrencilerin başörtüsü takmasına ve bunun da bir zafer gibi kutlanıyor olmasına büyük tepki gösterdi.

Olay sosyal medyada o denli büyüdü ki, Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Barış Yarkadaş “Kapanma Partisi” olayını meclis gündemine taşıyacağını açıkladı. Yarkadaş, bu olayın kabul edilemez olduğunu söyleyerek, bu olayın bir öğretmenin çocukları istismar etmesi olduğunu söyledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM