İstanbul ve Ankara’da Sıkı Yılbaşı Önlemleri Alındı

İstanbul ve Ankara’da Sıkı Yılbaşı Önlemleri Alındı

Yeni yıla saatler kala Emniyet güçleri güvenlik önlemleri aldı.İstanbul ve Ankara’da önemli meydanlarda sıkı güvenlik önemli başlatan Emniyet personeli İstiklal Caddesi ve Taksim’e çıkan tüm yolları trafiğe kapatırken Kızılay, Tunalı Hilmi ve Bahçelievler girişleride akşam 20:00 itibarıyla tamamen kapatılacak.

İstanbul ve Ankara Emniyet müdürlüklerinde yılbaşı güvenlik önlemleri kapsamında hummalı çalışmalar uygulanmaya başladı. Vatandaşın huzurlu bir seneye girmesi için çalışan emniyet personeli güvenlik tedbirleri kapsamında Taksim Meydanı, İstiklal Caddesi gibi önemli yerlere çıkan tüm yolları trafiğe kapattı. Daha önceden İstanbul emniyeti tarafından duyrulan bu önlemler kapsamında Taksim meydanında yılbaşı kutlamaları yasaklanmıştı. Bu sebepten dolayı çelik bariyerler ve arama noktaları kuruldu.

İstanbul’un en önemli meydanlarından birisi olan ve her yıl yeni yıl kutlamalarına ev sahipliği yapan Taksim meydanına yerli ve yabancı vatandaşlar üzeri aranarak alınıyor.

Daha önceden açıklanan huzur için yoğun güvenlik önlemleri alınacağı duyurusu meydana getirilen çelik bariyerlerle  sokak aralarına konulan arama noktalarıyla duyurunun harfiyen uygulandığı gösteriliyor.

Polis ekipleri arama noktasından geçen vatandaşlardan şüpheli gördüklerini GBT kontrolü yapıyor. Arama noktası civarında hazır özel haraket ekiplerinin bulunması ve itfaiye ekibi gözden kaçmayan detay.

KIZILAY, TUNALI HİLMİ VE BAHÇELİEVLER KAPATILACAK

Başkent Ankara’da İstanbul Emniyeti’nin almış olduğu önlemlere benzer güvenlik kalkanı oluşturuldu. Sabah saatlerinden itibaren kentin giriş noktalarında başlayan tedbirler akşam 20:00’da itibaren kentin önemli yılbaşı kutlama alanları Kızılay, Tunalı Hilmi ve Bahçelievler trafiğe kapatılacak.

Bu meydanlara girmek isteyen vatandaşların üstü aranacak. Başkent Ankara’da 10 bin güvenlik görevlisi gece boyunca vatandaşın huzurlu bir şekilde yeni yıla girmesi için canla başla çalışacak

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM