Eski SYRIZA sekreteri Avrupa seçimleri öncesinde yeni partinin kurulduğunu belirtti

Eski SYRIZA sekreteri Avrupa seçimleri öncesinde yeni partinin kurulduğunu belirtti

Eski SYRIZA ağır siklet Dimitris Vitsas, yaklaşan Avrupa seçimleri beklentisiyle yeni bir siyasi yapının oluşabileceğini söyledi.

Eski parti sekreteri Vitsas, yeni lider Stefanos Kasselakis’in seçilmesinin ardından iç anlaşmazlıklarla boğuşan ana muhalefetle yakın zamanda yollarını ayırdı.

Pazartesi sabahı Action 24 TV kanalına konuşan Vitsas, yeni bir “siyasi alan veya buluşma yeri” yaratma ihtimalinden bahsetti. Bu alanın Eylül 2015 seçimlerinden önce partiden ayrılan eski SYRIZA yetkililerini de içerebileceğini öne sürdü.

Eski maliye bakanı Yanis Varoufakis’in MeRA25 partisinin bu görüşmelere dahil olabileceğini belirterek, “Radikal bir sol grup oluşturmaya yönelik tartışmalar olacak” dedi. Ancak Vitsas, eski Meclis başkanının siyasi yelpazede “çok sağa” kaydığını ileri sürerek Özgürlük Rotası partisinin mevcut lideri Zoi Konstantopoulou ile herhangi bir işbirliğini reddetti.

Pazar günü, SYRIZA’nın eski Maliye Bakanı Euclid Tsakalotos liderliğindeki sol kanadı “Şemsiye” partiden ayrıldığını resmen duyurdu .

Avrupa Parlamentosu seçimlerinin 2024 yazında yapılması planlanıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM