Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2018

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2018

Ev hanımlarının en çok aklına gelen sorulardan biriside ev hanımlarına kredi veren bankalar var mıdır oluyor. Ev hanımlarınının kredi çekmesi ne kadar zor gibi görünsede imkansız değildir. Ev hanımları için özel krediler sağlayan bankalar mevcut, bu yazımızda ev hanımları için kredi veren bankaları inceliyoruz.

Evde iş yapan ve herhangi bir gelire sahip olmayan ev hanımları bilindiği gibi çalışan eşleri sayesinde kredi kartı alabilmekteydiler. Kredi kartının yanı sıra çalışmayan ev hanımlarına kredi veren bankalar başta olmak üzere, evde ek iş yapan gelir belgesi bordrosu olmayan hanımlara devlet tarafından hibe de verilebilmekte. KOSGEB(Hibe) ev hanımlarına karşılıksız olarak kredi vermektedir.

Genellikle evde ek iş yapan ev hanımlarına kredi veriliyor, ancak her kredi başvusunda olduğu gibi ev hanımları içi verilecek kredi için de bankaların aradığı bazı şartlar var. Bu şartlar; icralık durumda olmamak ve kredi notunuzun sorunsuz olması. Evde ek iş yapan ve işyeri açmak isteyen ev hanımları için KOSGEB destekli kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Bazı bankalar çalışmayan ve gelir belgesi olmayan ev hanımlarına kredi verebilmekteler, ancak birçok banka gelir belgesiz kredi vermek için eşinin gelir durumuna bakıyorlar. Bir başka alternatif olarak krediyi çekmek isteyen ev hanımın üstüne kayıtlı taşınmaz gayrimenkul(ev,iş yeri, tarla, arazi, arsa vs) olması. Eğer kredi çekecek ev hanımının üstüne yukarıda da belirttiğimiz şekilde bir taşınmaz varsa, bankalara bunu teminat olarak gösterip kredi çekebilirler.

Eğer daha önce kredi veya kredi kartı kullanmış ev hanımları varsa, ve daha önce kredi kartı veya kredi borçlarını düzenli olarak yaan ev hanımlarının banka kredi notu yüksek olacağından kredi başvurularının olumlu olması daha muhtemel.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Ev hanımlarına birçok banka kredi verebilmektedir. İşte ev hanımlarına kredi veren bankalar listesi;

 • Ziraat Bankası
 • Akbank
 • Türk Ekonomi Bankası
 • QNB Finansbank
 • Vakıf Bank
 • Garanti Bank
 • Deniz Bank
 • Yapı ve Kredi Bankası
 • Halk Bankası
 • Şeker Bank
 • İNG Bank
 • HSBC
 • Türkiye İş Bankası
 • Aktif Bank
 • Ada Bank
 • Citibank

Girişimci Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar Listesi

İş yeri açmak isteyen girişimciler ve ev hanımları için bazı bankalar kredi verebilmektedir. Her bankanın bu kredi türü için teklifleri farklı olabilmekte.Eğer daha önce kredi çektiğiniz bir banka varsa girişimci kredisi içinde o bankaya başvuruda bulunmak sizin yararınıza olabilir.

1.TEB Kadın Girişimci Destek Kredisi:

Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı işbiliği ile türkiyedeki kadınların işletme sahibi olabilmeleri için bir çalışma yapılmıştır. Bu çalışma neticesinde işyeri açmak isteyen ev hanımları için kredi imkanı sunumaktadır. İşyeri açmak isteyen ev hanımlarına teşfik amacıyla verilen bu kredi 24 ay vadeli olarak toplamda 125,000 TL olarak sunulmuştur. Başvurular için detaylı bilgiyi teb şubelerinden detaylı olarak edinebilirsiniz.

2.Ziraat Bankası Kadın Girişimci Desteği:

Ziraat bankası girişimci kadınlar için kredi sunabilmektedir. Uzun vade imkanı ile sunulabilen bu kredi 60 ay vadeli olarak sunuluyor. Ziraat bankası girişimci kredisi için tüm detayları ziraat bankası şubesi aracılığı ile öğrenebilirsiniz.

3.DenizBank Ev Hanımlarına Kredi:

Girişimci kadınlar için kredi veren bir başka banka DenizBank. Oldukça kolay bir şekilde başvuru yapılabilecek DenizBank girişimci kredisi için denizbank şubelerinden detaylı bilgileri alabilirsiniz.Girişimci kadınlar için 80,000 TL’ye kadar kredi verilebilmektedir.

KOSGEB Ev Kadınlarına Hibe Kredi Desteği

KOSGEB iş yeri açmak isteyen kadın girişimciler için hibe verebilmektedir. İşyeri açmak isteyen girişimci kadınlar KOSGEB kredisinden yararlanabilmek için belli kriterleri taşımak zorundalar. Bu kriterlerden en önemlisi yaş sınırı. KOSGEB girişimci kadın kredisi için yaş sınırı 18 ile 29 yaş aralığında tanımlanmıştır.

Kredi Alma Süreci

Gerekli şartları ve koşulları sağlıyorsanız, size en uygun faiz oranı veren bankayı tercih ederek başvuruda bulunabilirsiniz. Kredi başvurusundan önce yapabileceğiniz en önemli noktalardan biri banka kredi notunu öğrenmenizdir. Ücretsiz Kredi Notu Nasıl Öğrenilir adlı makalemiz üzerinden kredi notunuzu öğrenebilirsiniz . Ev hanımlarına kredi veren bankalar listesindeki bankalar ile görüşerek daha detaylı bilgiler edinebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM