Ziraat Bankası SIM Kart Bloke Kaldırma

Ziraat Bankası SIM Kart Bloke Kaldırma

Sim kart değiştirme günümüzde operatörlerin sunduğu avantajlı kampanyalar nedeniyle rahatlıkla yapılan bir işlem olmuştur. Sim kart değiştirildikten sonra müşterilerin en çok yaşadıkları sıkıntı; yeni sim kart aldıktan sonra SMS ile şifre alamama nedeniyle sisteme giriş yapamama problemi olmaktadır. Bununda nedeni Ziraat bankasının müşteri güvenliği açısından operatörlerle ortak çalışması neticesinde uyguladığı sim kart bloke işlemidir. Bu noktada sim kart değiştirdim bankacılık işlemi yapamıyorum diyenler için Ziraat Bankası sim kart bloke kaldırma yöntemlerini paylaşacağız.

İnternet ve akıllı telefonlar insanların hayatını kolaylaştıran birçok avantajı beraberinde sunmuştur. Belki de en önemlilerinden biri banka şubelerine gitmeden tüm bankacılık işlemlerini internet bankacılığı ve mobil bankacılık uygulaması sayesinde yapabilmektir. Bu sayede insanlar zaman tasarrufu etmişler ve şube çilesinden kurutulmuşlardır. Ancak sim kart değişikliği gibi durumlarda bu insanlar için zahmet verici bir durum alsa da o kadar sıkıntı yaratacak bir durum değildir. Bu durum daha çok yakın dönemde uygulamaya giren ve hızlı internet imkanı sunan 4.5 G sim kart değişikliği ile ortaya çıkmıştır. Ziraat Bankası müşterileri 4.5 G uyumlu sim kart aldıktan sonra SMS le şifre alamamış yani bankacılık işlemleri için sim kart bloke edilmiştir.

Bu noktada tercih edilebilecek Ziraat Bankası Sim kart bloke kaldırma işlemlerinden en hızlısı bankanın çağrı merkezini aramaktır. Ziraat Bankası müşteri hizmetleri 0850 220 00 00 numaralı telefondan aranarak müşteri temsilcisi yardımı ile sim bloke kaldırma işlemi yapılır. Bu işlemde dikkat edilmesi gereken en önemli husus; güvenlik adımından geçileceğidir. Bunun için de TC. Kimlik numarası, anne kızlık soyadının bazı harfleri, doğum tarihi ve doğum yeri gibi güvenlik sorularının biliniyor olması gerekmektedir. Bu nedenle şahsen aranması uygun olur.

Ziraat Bankası Sim kart bloke kaldırma için kullanılabilecek diğer yöntem Ziraat Bankası ATM’leridir. Banka kartı ile ATM’ye giriş yapıldıktan sonra işlemler menüsü altında yer alan mobil şube işlemlerine giriş yapılır ve burada sim kartı aktifleştirme işlemi yapılarak sim kart blokesi kaldırılır. Bu işlem çağrı merkezi arayarak sesli yanıt sistemi ile uğraşmak istemeyen müşteriler için uygun bir yöntem olacaktır.

Ziraat Bankası Sim kart bloke kaldırma işlemi için kullanılacak diğer bir yöntem ise Ziraat Bankası şubelerine gidilerek müşteri temsilcisi yardımıyla sim kart bloke kaldırma işlemini yapılmasıdır. Bu tercihte güvenlik açışınsan şahsen başvuru yapılması uygun olur. Bu diğer yöntemlere göre daha zaman alıcı ve zahmetli olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM