FIFA Infrastructure Workshop Riva’da başladı

FIFA Infrastructure Workshop Riva’da başladı

Futbol tesislerinin altyapılarıyla ilgili son gelişmelerin ele alındığı “FIFA Infrastructure Workshop”, TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde başladı.

FIFA’ya üye ülkeler ile UEFA’dan temsilcilerin yer aldığı iki gün sürecek programın Orhan Saka Konferans Salonu’nda gerçekleşen açılış törenine, TFF 1. Başkanvekili ve UEFA Yönetim Kurulu Üyesi Servet Yardımcı ve TFF Genel Sekreteri Kadir Kardaş katıldı. FIFA’ya Üye Federasyonlar Avrupa Direktörü Bjorn Vassallo ve UEFA’yı temsilen Ulusal Federasyonlar Birimi Yöneticisi Thierry Favre de açılışta bulundu.

Tesis Altyapıları Workshop’una ev sahipliği yapmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirten Servet Yardımcı, “Futbolun gelişimine katkı sağlamak, sürdürülebilirliğini korumak adına gerçekleştirilen etkinliklere ev sahipliği yapacak bir tesise sahip olmak TFF’nin her zaman hedeflerinden biri olmuştur. Federasyonumuz, son yıllarda futbolun pozitif gelişimi adına hem saha içinde hem de saha dışında önemli rol oynamaktadır. Bu Workshop da bunun bir göstergesidir. Burada yapacağımız fikir alışverişlerinin, yapıcı ve anlamlı önerilerin, hepimize faydalı olması ve ileriye dönük güçlü adımlar atmamızı sağlaması en büyük temennim” diye konuştu.

Programın ilk gününde futbol tesisleri alt yapılarıyla ilgili genel konular, doğal ve yapay çim zeminlerin yanı sıra futbol oynanan diğer zeminlerle ilgili sunumlar gerçekleştirildi. Workshop’un yarınki bölümünde stadyumlar, stadyum bakım ve yenileme çalışmaları ile FIFA Forward Programı oturumları düzenlenecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM