Kredi Kartı Puanlarınız Bir Gecede Yok Olabilir

Kredi Kartı Puanlarınız Bir Gecede Yok Olabilir

Günümüzde bankalar kredi kartlarının cazibesini artırmak için bir çok yola başvuruyor. Bunlardan en çok tercih edileni ise alışverişleriniz karşılığında kartlarınızda biriken puanlar. Ancak dikkat. Puanlarınız bir gecede yok olabilir.

Bankaların kredi kartı kullanımını artırmak ve daha çok kar elde etmek için bir çok yola başvurduğunu biliyoruz. Her gün onlarca bankanın onlarca promosyonu ve kampanyasıyla karşılaşıyoruz. Bunların içerisinde en çok tercih edilen ve müşterilerin de en çok rağbet gösterdiği yöntem ise kartlarda biriken puanlar. ancak bilmediğimiz bir şey var. Puanlarınız bir gecede yok olabilir.

Kredi kartı müşterileri bankaların kendilerine alışveriş karşılığında hediye olarak verdiği puanlardan hoşnut oluyor. Bu puanları kazanabilmek için bir bankanın kredi kartını kullanmak insanlara cazip gelebilir. Zaten alınacak olan bir şeyin yanında belirli miktarda puan kazanmak cezbedici bir durum. Kredi kartı sahipleri bu puanları biriktirerek alışverişlerinde kullanabiliyorlar.

Millet olarak imzaladığımız sözleşmeleri okumamak gibi bir huyumuz da var. Bu durum kredi kartı sözleşmeleri için de geçerli. Bazı bankaların kredi kartı kullanımınız karşılığında verdikleri puanları yıl sonunda sıfırlamak gibi bir uygulaması var. Pek de bilgilendirilme yapılmayan bu husus sizleri mağdur edebilir. İnsanlar karşılığında bir şey vermeden kazandıkları bu puanları pek de önemsemiyor. Ancak sadece yüzde 1’lik kısmın dahi bu puanları kullanmamış olması 18 milyon lira gibi bir rakama tekabül ediyor.

Kullanmış olduğunuz kredi kartınızda biriken puanlarınızı sorgulamanızı ve bu puanların yıl sonunda diğer yıla devredip etmeyeceğini bankanıza sormanızı tavsiye ediyoruz. Aksi taktirde 1 Ocak sabahı kartınızda biriktirdiğiniz puanları bulamayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM