Makro Market Alacaklı Bankalarla Anlaştı

Makro Market Alacaklı Bankalarla Anlaştı

Başkent’in ünlü marketler zincirlerinden Makro Market son dönemlerde yaşadığı ekonomik kriz sonucunda sahip olduğu bazı mülkleri bankalara bırakmak zorunda kaldı.

Türkiye genelinde toplamda 253 şubede faaliyet gösteren ve merkezi Ankara’da bulunan Makro Market son zamanlarda ekonomik krizlerle boğuşuyor. Makro Market zincirlerinin yöneticileri, özellikler son zamanlarda yaşadıkları ekonomik kriz nedeniyle bankalara ve tedarikçi şirketlere olan borçlarını ödemekte zorlanıyor.

Makro Marketler zincirlerinin toplamda 600 milyon lira civarların borcu bulunuyor. Bu borcun büyük kısmını bankalardan kullanılan krediler oluşturuyor. Kullandıkları kredileri geri ödemekte zorlanan yetkililer çözümü bankalra anlaşma teklif etmekte buldu. Bankalara teklif edilen anlaşmalar, alacaklı bankaların da anlaşmaya sıcak bakmasıyla netice verdi. Şirket yetkilileri ve bankaların bir araya gelmesiyle masadan Makro Marketler zincirini kurtaracak bir anlaşma çıktı.

Anlaşmaya göre bankalar alacaklarına karşılık şirketin sahibi olduğu 115 taşınmaz malın sahibi oldu. Bu taşınmaz malların arasında alışveriş merkezleri de bulunuyor. Yapılan anlaşmada Makro Marketler zinciri alacaklı olduğu bankalara olan borçlarını yeniden yapılandırarak teminat olarak da sahip olduğu taşınmaz malları verdi. Eğer şirket borçlarını 3 sene içerisinde ödemeyi başarırsa taşınmaz mallarını geri alabilecek.

Makro Marketler zinciri bu borçlarından dolayı bir çok banka ile mahlemelik olmuş durumda. Son olarak mahkemenin bir banka hakkında karara bağladığı davada, anlaşmaya varılması nedeiyle marketin çeşitli illerde bulunan bazı taşınmaz mallarının alacaklı bankaya geçmesi kararı alındı. Varılan anlaşmada şirketin, borçlarını ödemek için taahüt ettiği süre iki yıl. Bu süre içerisinde şirket, borçlarını ödemek üzere bankaya geçen taşınmaz mallarını satabilir. Bunun yanında taahüt edilen süre içerisinde şirket, bankaya olan borcunu ödeyemezse , banka şirkete ait olan taşınmazları satarak alacağını tahsil etme yoluna gidebilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM