Şehir gerilla grubuyla bağlantılı iki şüpheli daha tutuklandı

Şehir gerilla grubuyla bağlantılı iki şüpheli daha tutuklandı

Yunan Polisi (ELAS) Salı günü, aralarında bir mahkeme, bir banka ve bir şirketin de bulunduğu “kurumun” sembollerini derme çatma patlayıcılar ve el bombalarıyla hedef alan bir kampanyayla bağlantılı olarak iki şüphelinin daha tutuklandığını duyurdu.

Bu tutuklamalar, Şubat ayında altı kişinin tutuklanması ve grubun dört üyesi olduğu iddia edilen kişinin daha tespit edilmesinin ardından, kendini “İntikam Konsorsiyumu” veya “İntikam Ortaklığı” olarak ilan eden örgütün faaliyetleriyle ilgili olarak gözaltına alınan şüphelilerin toplam sayısını 12’ye çıkardı. ilgisiz suçlardan dolayı zaten cezaevinde olan suçlular.

ELAS’ın Salı günü yaptığı duyuruya göre, son şüpheliler 40 ve 52 yaşlarında erkeklerden oluşuyor ve 21 Haziran’da tutuklanmışlardı. 

12 şüphelinin tümü terör örgütü kurmak ve/veya örgüte katılmakla suçlanıyor.

Şubat ayında Yunanistan’ın kuzeyindeki Selanik adliyesine gönderilen ve durdurulup etkisiz hale getirilen bomba paketinin arkasında “İntikam Konsorsiyumu”nun olduğuna inanılıyor; Ocak ayında Atina’nın merkezindeki Petralona semtindeki bir bankanın önünde patlayan derme çatma bomba. Geçtiğimiz Kasım ayında Atina’nın kuzeyindeki Kifissia’da bir işletmenin genel merkezini barındıran bir bina kompleksinin önünde patlama meydana gelmiş ve geçen yıl Temmuz ayında yine Atina’da bir cezaevi memurunun park halindeki arabasına el bombalı saldırı gerçekleştirilmişti.

Saldırıların hiçbiri can kaybına yol açmadı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM