Şüpheli IŞİD teröristi itirafını geri aldı

Şüpheli IŞİD teröristi itirafını geri aldı

Geçen hafta Atina’daki bir göçmen kampında tutuklanan 27 yaşındaki bir Suriye vatandaşı, IŞİD terör örgütünün bir üyesi olduğunu ve grubun 2014’teki bir videosunda yer aldığını iddia ettiği daha önceki bir itirafını geri aldı.

Atina-Makedonya Haber Ajansı (ANA-MPA), Salı günü bir savcıya verdiği ifadede, adı verilmeyen şüpheli “işkence kullanarak” itiraf etmeye zorlandığını iddia etti.

Salı günü savcı ve soruşturma yargıcına verdiği ifadenin ardından tutuksuz yargılanmak üzere tutuklanan 27 yaşındaki zanlı, suç örgütüne üye olmakla ve cinayete iştirak etmekle suçlanıyor. Haberlere göre, sosyal medyada yayınlanan 2014 videosunda yer alan IŞİD savaşçıları, görüntülerde taciz gördükleri bir grup erkeği infaz etmeye devam etti.

Geçen hafta Atina’daki Eleonas göçmen kampında tutuklandıktan sonra, 27 yaşındaki iddiaya göre videoda kendisini müfettişlere göstermiş ve örgütün bir parçası olduğunu itiraf etmişti.

Polisin konteynır evine yaptığı baskın sırasında ele geçirilen cep telefonları ve diğer elektronik cihazların adli tıp incelemesi sonuçlarından, şüphelinin Eleonas kampında eşi ve dört çocuğuyla paylaştığı davaya daha fazla ışık tutması bekleniyor. ANA-MPA dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM