Talihsiz Yılbaşı Talihlisi İsyan Etti

Talihsiz Yılbaşı Talihlisi İsyan Etti

Milli Piyango’nun yılbaşı özel çekilişinde büyük ikramiye kazanan 4 talihliden biri olan ve biletini Antalya’nın Muratpaşa ilçesinden satın alan talihlinin kim olduğu ortaya çıktı.

Milyonlarca insanın hayalini süsleyen Milli Piyango yılbaşı özel çekilişinin büyük ikramiyesi 61 Milyon Lira isabet eden çeyrek biletin talihlilerinden biri ortaya çıktı. Büyük ikramiye kazanan biletler, KKTC, Antalya, İstanbul ve Samsun’da satılmıştı. Bu biletlerden Antalya Muratpaşa ilçesinde, Havva-Orhan çiftinin işlettiği seyyar bayiden alınan biletin talihlisinin kim olduğu ortaya çıktı.

9794035 numaralı çeyrek biletin sahibi olan ve 61 milyon lirayı diğer talihlilerle birlikte paylaşıp 15 milyon 250 bin liranın sahibi olan kişinin Murat Tokmak olduğu öğrenildi. Lokman yaklaşık altı ay öncesine kadar işsizdi. Milli Piyango’yu kazanmadan önce ise Ecza deposunda motorlu kurye olarak görev yapmaktaydı. Lokman’ın büyük ikramiyeyi nasıl değerlendireceği ise merak konusu.

Murat Tokmak evli ve bir çocuk babası. Yılbaşı gecesinin ardından Tokmak’ın kimseye haber bile vermeden işe gelmemesi iş arkadaşları tarafından şüphe çekmişti. Tokmak Ankara’da bulunan Milli Piyango Genel Müdürlüğüne giderek parasını aldığı öğrenildi.

Tokmak’ın iş yerinden arkadaşları da talihlinin kendisi olduğunu söyledi. Yılbaşı sonra işe gelmeyen Tokmak’ın nerede olduğu ise bilinmiyor.

Bunun yanında Antalya son zamanlarda şans oyunlarının uğurlu şehirlerinden biri oldu. Özellikle Muratpaşa ilçesine tüm şans oyunlarının büyük ikramiyesi en az bir kez vurdu. Muratpaşa son yedi yılda tam 22 kez talihli ilçe oldu. Geçtiğimiz iki yılda da yılbaşı özel çekilişinin büyük ikramiyeleri Muratpaşa’ya vurdu.

Muratpaşa’nın şanslı ilçe olarak nam salmasıyla birlikte şans oyunları bayilerinin sayısında da ciddi anlamda artışa neden oldu. İlçenin uğuruna inanan bazı vatandaşlar, özellikle Muratpaşa’da şans oyunu oynamak için ilçeye geliyor. Ayrıca ilçe Türkiye’nin en büyük ilçelerinden biri. turistler hariç 500 bin kişi yerleşik olarak burada yaşıyor. Antalya’nın turizmi de göz önüne alındığında burada epey fazla şans oyunu oynanıyor.

SON DAKİKA GELİŞMESİ – GÜNCELLEME

Muratpaşa Şarampol Kavşağı’nda seyyar Milli Piyango bayii Havva-Orhan Kostakoğlu çiftinden alınan biletin talihlisinin, 6 aydır bir ilaç firmasında servis personeli olarak çalışan 25 yaşındaki Murat Tokmak olduğu iddia edilmişti.

Evli ve 1 çocuk babası olan 25 yaşındaki Murat Tokmak ise yaşananları müdürünün aracılığıyla öğrendi. Büyük ikramiyenin kendisine çıkmadığını söyleyen Tokmak, eşinin rahatsızlığı nedeniyle 3 günlük izne gittiğini ardından başına gelmeyenin kalmadığını kaydetti.

İzni aldığına pişman olan Tokmak, “Hayatıma kaldığım yerden devam ediyorum. Motor kurye olarak çalışıyorum. Yani böyle bir şeyin olmadığını herkes biliyor. Bu bilgiler nerden yayıldı anlayamadım. Bu bilgiler nerden yayıldıysa hukuki işlem başlatılacak. Avukat aracılığıyla hepsi hallolacak. Benim ailemi kimse risk altına atmak zorunda değil. Asılsız bilgilere gerek yok. Elbisem zaten belli, çalıştığım mekanım belli. Bu sıkıntılara hiç gerek yok. Biz de bir vatandaşız, bizim de geçindirdiğimiz bir ailemiz var. Kime çıktıysa onu bulsunlar, layığı ile konuşsunlar, bende olmadığı kesin” dedi.

1 Ocak günü eşinin rahatsızlığı nedeniyle müdüründen 3 günlük izin aldığını dile getiren Murat Tokmak, “Müdürüm de ücretsiz izin kağıdım duruyor. Cuma günü işimin başındayım” diye konuştu.

Kendisine ikramiye çıkmasının mümkün olmadığını çünkü parası olmadığı için bilet almadığının altını çizen Tokmak, “Bana ikramiye çıktığını müdürümden duydum. ‘Böyle böyle bir haber var’ dedi. Cuma günü herkesi iş yerime beklerim. Yani işimin başındayım sıkıntı yok” ifadelerine yer verdi.

Milli Piyango İdaresi’nin yılbaşı özel çekişinde 61 milyon lira 9794035 numaları çeyrek bilete isabet etmişti. Milli Piyango idaresi 4 talihlinin de ikramiyelerini aldığı açıkladı. Bunlardan sadece birinin (Murat Tokmak) ismi ortaya çıkarken, diğerlerinin kimlikleri henüz bilinmiyor

Milli Piyango’nun 61 milyon TL’lik büyük ikramiyesinin çıktığı dört çeyrek biletten birinin, Antalya’da bir ilaç firmasında servis personeli olarak çalışan 25 yaşındaki Murat Tokmak olduğu iddia edilmişti. Meğer durum çok farklıymış. Tokmak yaptığı açıklamada, parası olmadığı için bilet almadığını söyledi. Tokmak ayrıca asılsız bilgilerle ilgili hukuki işlem başlatacağım” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM