Turizmde KOBİ’lere mali destek

Turizmde KOBİ’lere mali destek

Turizm yatırımları için yeni sübvansiyon döngüsü başladı, ancak bu sefer Mikonos ve Santorini’deki iş planlarını hariç tutuyor.

Vergi sübvansiyonları ve diğer teşvikleri içerir ve işin büyüklüğüne ve iş planının geliştirildiği bölgeye bağlı olarak %25 ile %75 arasında yardım sağlar.

Söz konusu programın 2023 yılı için toplam bütçesi 150 milyon Euro olup, bunun 75 milyon Euro’su vergi muafiyetlerini içermektedir ve Kalkınma ve Yatırım Bakanlığı’nın kamu yatırım bütçesinden finanse edilecektir.

“Turizm Yatırımlarını Güçlendirme” rejiminin ikinci duyurusu Cuma günü yayınlandı ve başvuru süresi 12 Haziran’da başlayıp 13 Ekim’de sona eriyor.

Diğerlerinin yanı sıra, turizm ürününün kalitesini yükseltmek için otel birimlerinin ve kamp alanlarının kurulması, genişletilmesi ve modernizasyonu için destek sağlar.

Hibe teşvikleri (Rodopi, Evros ve İskeçe’deki küçük ve orta ölçekli işletmeler için), vergi muafiyeti, leasing sübvansiyonu ve diğer işletmeler için yaratılan istihdam maliyetinin sübvansiyonu ile yatırım planları güçlendirilmektedir. 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM