Uzmanlar Uyardı İstanbul Dahil Ülke Geneline Kar Geliyor

Uzmanlar Uyardı İstanbul Dahil Ülke Geneline Kar Geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğünce yapılan tahminlere göre önümüzdeki hafta gelen yağışlı hava kütlesi ülkenin tamamında etkili olacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü uzmanları vatandaşları uyardı. Önümüzdeki hafta ülkemiz üzerine gelmesi beklenen hava kütlesinin etkisiyle ülke genelinde, batı bölgelerinden başlamak üzere hava sıcaklıklarında düşüş bekleniyor. Söz konusu hava kütlesinin ülkemizi etkisi altına almasıyla birlikte ülke genelinde yağışlı hava hakim olacak.

Yapılan tahminlerde özellikle 6 Aralık tarihinde ülke geneli yağışlı olacak. Yağış yer yer sağanak yağmur şeklinde gözükecek olsa da, Karadeniz kıyı kesimleri ve Düneydoğu Anadololu bölgesi hariç ülkenin büyük kısmı beyaz örtünün etkisi altına girecek.

İstanbul’da da etkili olması beklenen yağışın karla karışık yağmur olması bekleniyor. Meteoroloji uzmanları özellikle 6 Aralık tarihinde ülkeyi tamamiyla etkisi altına alacak olan yağışlı havalara dikkat edilmesi yönünde uyarılarda bulunuyor.

Etkili kar yağışı beklenen bölgelerde vatandaşların ve yetkililerin tedbirli ve dikkatli olması konusunda uyaran uzamanlar, özellikle İç Anadolu’nun iç kısımları ile Doğu Anadolu bölgelerinde kar yağışının hayatı olumsuz etkileyecek düzeyde olacağını vurguları.

Kış mevsiminin gelmesiyle birlikte düşen sıcaklıklar bir çok vatandaşın hayatını olumsuz yönde etkiledi. Ülkemizde pastırma yazı olarak tanımlanan ve sıcaklıkların mevsim normallerinin 10 dereceye kadar üzerinde seyrettiği dönemin aniden bitip soğuk havaların etkisini artırmasıyla, vatandaşlar kışa hazırlıksız yakalandı. Ülke genelinde görülen kar yağışları trafik kazası, düşerek yaralanma gibi olumsuzluklara yol açtı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM